Profesjonalny montaż alarmów i monitoringu

Instalacje alarmowe oraz system monitorowania wizyjnego musi być obowiązkowo zamontowany na każdym obiekcie, objętym podwyższonym poziomem ochrony i priorytetem bezpieczeństwa. Nasza jednostka kwalifikowała się do tej kategorii od niedawna, dlatego też musieliśmy ulepszyć obiektowe wyposażenie bezpieczeństwa jak najszybciej.

Fachowa instalacja elektronicznych systemów bezpieczeństwa

Montaż systemów alarmowych olsztynOkazało się jednak, iż z powodu ograniczeń regulaminowych nie możemy samodzielnie wykonać montażu własnych instalacji alarmowych, systemów monitorowania lub jakiegokolwiek innego systemu elektronicznego na terenie obiektu. Nie byliśmy z owego faktu zbyt zadowoleni, aczkolwiek otrzymaliśmy od kolegów z innych jednostek kontakt do bardzo polecanej firmy, instalującej urządzenia elektroniczne, głównie alarmy i kamery monitorowania, na terenie najróżniejszego rodzaju obiektów. Firma ta współpracuje również z formacjami mundurowymi, i nie ma problemu z pracą na terenie obiektu o wysokim poziomie bezpieczeństwa, co zwykle może wywoływać problemy. Do listy urządzeń mających być założonymi na terenie jednostki dołożyliśmy także nowoczesne domofony z funkcją kamery zewnętrznej, gdyż wydawały się nam one bardzo poręcznym, przydatnym elementem wyposażenia obiektu. Domofony mające kamery znacznie ułatwiały pracę ochrony zewnętrznej, i były uznawane za zwyczajnie wygodny sprzęt. Instalacja wyposażenia w warunkach jakie panują w obiektach o podwyższonej ochronie nie jest łatwa, gdyż załogi montażowe musza być nadzorowane przez cały czas.

Mimo to, wszystkie alarmy, kamery i domofony zostały założone szybko, sprawnie i bez najmniejszych problemów, nawet pomimo utrudnień, z jakimi spotykali się instalatorzy. Montaż sprzętu zajął co najwyżej dwa tygodnie, i był całkowicie zgodny z wszystkimi wytycznymi.

Więcej informacji mika-tech.pl