Projekty mieszkań w VR

Coraz częściej do projektowania wnętrz pomieszczeń, całych mieszkań i różnych innych projektów wykorzystuje się techniki 3D, a dodatkowo VR, który w ostatnich latach staje się bardzo modny. To wszystko dzięki temu, iż koszty takich projektów są o wiele niższe niż fizyczne tworzenie rzeczy, które następnie mogą okazać się nieudane.

Fascynujące projektowanie wizualizacji w 3D

wizualizacje vrZapewne niektórzy z nas mogą już wiedzieć, iż niemal 100% projektów w katalogach to najczęściej prace trójwymiarowe. Coraz częściej wykonuje się również wizualizacje VR, ponieważ znacznie ułatwia to prezentację klientom. W przypadku projektu należy rozpocząć od modeli 3D, które następnie zostaną pokolorowane oraz oteksturowane. Kolejnym etapem jest dobranie środowiska do danego miejsca, a także oświetlenia czy też ustawienia kamer. Po tych etapach nadchodzi render wstępny, po którym można zatwierdzić dany projekt. Jeśli zleceniodawcy się podoba przechodzimy do kilkugodzinnego rendera właściwego. Gdy projekt jest wyrenderowany i zoptymalizowany do VR możemy pokazywać go klientom w ramach oglądania przez specjalne gogle VR, jak również niekiedy udostępnia się projekty na stronach internetowych. Zapewnia to widok w 360 stopniach, przez co konsument może doskonale przyjrzeć się prezentacji. W ostatnim czasie stają się też również modne spacery deweloperskie, w trakcie których możemy być w dowolnym miejscu na świecie.

Postęp technologiczny daje nam wiele różnego rodzaju możliwości, a coraz częstszym wyborem jest VR. Dzięki niemu możemy oglądać mieszkania z każdego miejsca na świecie i decydować się na nie na odległość. Usprawnia to też wiele innych kwestii, a na pewno minimalizuje koszty, ponieważ tworzenie realnych makiet jest drogą inwestycją dla przedsiębiorcy.