Przemysłowa telewizja – cctv

Gdzie dziś stosujemy instalacje cctv?

Dużo jest dzisiaj firm, które jeszcze parę lat temu byłyby niestworzonym dziwactwem. Rozwój elektroniki i elektryki jest jednak dzisiaj na tak wysokim poziomie, że właśnie tego typu biznesy w branży rozwijają się dzisiaj najszybciej i najintensywniej. Elektronika jest dzisiaj przecież właściwie wszędzie, na każdym kroku. W gospodarstwie domowym, w zakładzie pracy, w żłobku, szkole, aptece za rogiem.

cctvNa każdej ulicy, w każdym mieście. Rozejrzyjmy się dookoła. Ciężko byłoby nam znaleźć się w okolicy bez śladu elektronicznych rozwiązań i ułatwień. Branża zajmująca się cctv jest dzisiaj w kwiecie wieku, szczególnie w Bydgoszczy. Monitoring, telewizja przemysłowa, przesyłanie obrazu na dalekie odległości, nawet bezprzewodowo – każdy już wie o co z tym wszystkim chodzi, nie trzeba już nawet nikomu tłumaczyć technologii monitoringu i podglądania za pomocą miniaturowych kamer.
Każdy inteligentny dom powstaje dziś z podstawowym chociażby zestawem pakietem alarmowym, na którego czele stoją właśnie kamery rejestrujące to, co dzieje się za ich obiektywem. A my, siedząc nawet na drugim końcu świata możemy na żywo, za pomocą Internetu oczywiście, obserwować co dzieje się dookoła naszego domu, a zwłaszcza w nim. Jak bardzo podnosi do poczcie bezpieczeństwa chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.
Nawet jeśli, nieszczęśliwym trafem doszłoby do przestępstwa w naszym domu, dokonano by włamania, kradzieży, to wszystko mamy nagrane. A to pierwszy krok do złapania przestępcy, uzyskania ewentualnego odszkodowania. Dziś ciężko jest cokolwiek udowodnić bez… dowodu właśnie. Złapany na gorącym uczynku przez naszą kamerę złodziej bez wątpienia nie ucieknie od odpowiedzialności. Ważne, by nie spłoszył się widokiem zagrywających jego poczynania kamer.

Stąd tak istotna jest pomoc fachowców, których pracą jest umieszczenie w taki sposób, by faktycznie one pomagały, a nie jeszcze bardziej przeszkadzały. Przemysłowa telewizja to z całą pewnością coś, co powinniśmy rozważyć, jeśli posiadamy własny dom, ale też, a może przede wszystkim, budynek firmowy pełen kosztownego sprzętu i cennych urządzeń.