Przyjemne w dotyku piżamy

To co na sobie nosimy jest dla nas drugą skórą, dlatego też warto świadomie wybierać odzież, którą zakładamy. W przypadku dzieci głównie się liczy ich komfort i bezpieczeństwo, dlatego ich ubranka, które zakładamy im na dzień i na noc, powinny być miękkie.

Z czego jest uszyta piżama dziecięca?

piżamy dziecięce pajaceW sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy przede wszystkim łóżeczka z zabezpieczeniami, wózki głębokie i spacerówki, smoczki z butelkami czy pościel. Jednak kupimy w nich także sporo ubranek dla noworodków i niemowląt, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Są to przede wszystkim body będące najpopularniejszym rodzajem ubranka dziecięcego, ponieważ posiadają praktyczne rozpięcie w kroku na zatrzaski, dzięki któremu można szybko i bez konieczności ściągania ubranka, wymienić pieluszkę. Ponadto często są kupowane przez rodziców piżamy dziecięce pajace, które stanowią jednoczęściowe ubranie. Są one najczęściej uszyte z miękkiej bawełny, frote, bambusa czy nawet ciepłego polaru. Maluchy w pajacach są całe schowane w piżamce, ponieważ wygląda ona jak kombinezon z zabudowanymi stópkami i ma rozpięcie na zatrzaski wzdłuż tułowia. Ubranie noworodka czy niemowlaka w taką piżamkę jest bardzo proste, gdyż żeby zmienić pieluszkę wystarczy rozpiąć pajaca od brzuszka do kostki i wyjąć nóżki z nogawek. Co do prania pajacyków, to ich materiał pozwala na robienie tego w wysokich temperaturach. Piżamki dziecięce dla najmłodszych są w formie pajacyków, natomiast dla starszych są to już klasyczne spodenki i podkoszulki.

Piżama dla dziecka jest tak samo istotna jak body czy śpioszki do codziennego użytkowania. Maluchy spędzają w nich sporo czasu, zatem muszą być wygodne i praktyczne. Również nie mogą ograniczać ich ruchów, dlatego ważny jest dobrze dobrany rozmiar.