Przykładowy cennik biura rachunkowego

Zakładając swoją pierwszą firmę warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Stawiając pierwsze kroki w biznesie nie ma po co zaprzątać sobie głowy sprawami papierkowymi. Tym bardziej, że ceny usług biur rachunkowych nie są jakoś szczególnie wygórowane. Najłatwiej zobrazować to na przykładzie najpopularniejszych usług.

Cenniki biur rachunkowych wiele się nie różnią

biuro rachunkowe lublin cennikNajczęstszą usługą, jaką świadczą biura rachunkowe jest oczywiście prowadzenie rozliczeń podatkowych. Najpopularniejszy sposób rozliczania się wśród przedsiębiorców to tak zwana książka przychodów i rozchodów. Zasady ogólne opodatkowania wybiera się ze względu na możliwość rozliczania kosztów obniżających podatek dochodowy. Biuro rachunkowe Lublin cennik zawiera wiele pozycji związanych z tym sposobem rozliczania podatników. Samo prowadzenie książki to koszty około dwustu złotych miesięcznie, jeśli nie chcemy ograniczać się żadnym limitem ilości rozliczanych faktur. Można skorzystać z tańszej opcji, ale wówczas trzeba się liczyć z tym, że za przekroczenie limitu faktur wpisywanych do książki będziemy dopłacać po kilka złotych za każdą kolejną fakturę. Lepiej więc zdecydować się od razu na pełny pakiet i nie przejmować się ilością faktur. W cenniku znajdziemy jeszcze pozycję wydruku dokumentów na żądanie, wystawianie faktur za przedsiębiorcę czy roczne rozliczenie podatkowe, które nie wchodzi w cenę pakietu miesięcznego. W zamian mamy gwarancję, że dokumenty finansowe firmy będą prowadzone w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy skorzystać z usług biura rachunkowego. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Na początku działalności trzeba się skoncentrować na zarabianiu pieniędzy a nie na prowadzeniu dokumentacji finansowej. Lepiej zlecić to wykwalifikowanym księgowym.