Regulowane rowerki biegowe dla 2 latka

Lekarze i specjaliści od rozwoju dzieci, zalecają, by nasze pociechy korzystały z rowerków biegowych, popularnie nazywanych biegaczkami. W ofercie krajowych sklepów i producentów, jest wiele rodzajów tych prostych pojazdów dwukołowych, napędzanych siłą dziecięcych nóżek. Optymalny wiek, by kupić taki rowerek, to 2 lata, wówczas dziecko potrafi samo złapać równowagę, a rower pomaga w motoryce.

Biegaczek dla dwulatka – wybór

rowerki biegowe dla 2 latkaWybór biegaczków jest bardzo duży. Drewniane rowerki biegowe dla 2 latka, posiadają przynajmniej dwa stopnie regulacji. Przed wyborem dobrze jest sprawdzić, czy dziecko sięga stopami podłoża, ziemi. To warunek konieczny, gdyż rowerek biegowy sam nie jedzie, dziecko musi się odepchnąć. Rowerki są zasadniczo bardzo bezpieczne, lecz zaleca się kupienie kasku w małym rozmiarze. Kask daje poczucie bezpieczeństwa i przyzwyczaja nasze pociechy do noszenia również w przyszłości, gdy przesiądzie się na większy rower. Dwulatki chcą być samodzielne. Mówi się o tzw. buncie dwulatka. Rowerek biegowy to doskonały sposób, by dać dziecku namiastkę niezależności i pomóc rozładować negatywne emocje. jazda, lub, jak kto woli, bieg na małym, dwukołowym rowerku dziecięcym, usprawnia mięśnie nóg. Dwulatek ćwiczy równowagę. Rodzic nie musi już pchać spacerówki lub nosić na rękach malucha. Dwulatek sam wszędzie dojedzie na swoim ulubionym biegaczku. mamy do wyboru rowerki drewniane, ekologiczne, trwałe, lekkie, metalowe. 

Zakup pierwszego rowerka dla dziecka, to ważny krok do samodzielności malucha. Dziecko ćwiczy nogi, koordynację, staje się bardziej samodzielne. Biegaczek to ulga dla rodziców, którzy nie muszą już pchać wszędzie wózka i biegać za dzieckiem. Rowerek biegowy z łatwością zmieści się w bagażniku naszego auta, np. na wakacjach.