Rodzaje różnych lotnisk

parkingW ciemno można stwierdzić, iż niemalże sto procent osób, na pytanie z czym kojarzy im się lotnisko, odpowie, że jest to miejsce, w którym lądują ogromne samoloty pasażerskie z ludźmi przybywającymi z różnych zakątków świata. Oczywiście nie będzie to stwierdzenie nie prawdziwe bo oczywiście lotniska są do tego przeznaczone.

Jednakże lotnisko to nie tylko miejsce na lądowanie zwykłych pasażerskich samolotów. Istnieją także lotniska bojowe. Są to wyznaczone miejsca, na których ląduje samoloty wojskowe. To właśnie tam swoje manewry lotnicze wykonuje wojsko. Jedno z taki lotnisk znajduje się w Bielicach. Dostępny jest tam terminal i największy parking. Lotnisko Bielice jest położone nieopodal Warszawy i stanowi punkt lądowania samolotów wojskowych. Lotniska wojskowe muszą istnieć ponieważ niebezpieczne było by to gdyby tego typu maszyny miały swoje manewry w tych samych miejscach co samoloty pasażerskie. Lądują ta także helikoptery. Niebezpieczeństwo mogło by się wywodzić z tego, iż są to samoloty bojowe. Służą one głównie do prowadzenia działań wojennych, a na ich pokładach znajduje się wiele borni i ładunków wybuchów co stanowiło by dodatkowe zagrożenie dla tysięcy ludzi znajdujących się na lotniskach. Na tego typu lotniskach mogą się szkolić najlepsi lotnicy, którzy być może w przyszłości będą musieli stanąć do walki z wrogiem, któremu będzie trzeba pokazać swoje umiejętności bojowe. W takich miejscach niemalże codziennie wykonywanych jest setki lądowań i startów. Wszystko po to by dana osoba posiadała jak najlepsze umiejętności „prowadzenia” takiej maszyny.

Powinna ona potrafić poradzić sobie w każdych warunkach pogodowych, a także z każdym ukształtowanie terenu. Idąc na wojnę jest bardzo ciężko a warunki, tam panujące są niezwykle trudne. Dlatego też pilot takiego samolotu powinien być niezwykle czujny i wyszkolony w swojej dziedzinie, gdyż nawet najmniejszy błąd może prowadzić do wielkiej katastrofy. W Polsce powinno powstać dużo więcej takich miejsc, po to by mieszkańcy naszego kraju mogli czuć się jeszcze bardziej bezpieczni.