Rola respiratorów w walce z pandemią

 

Pandemia nie daje za wygraną. Codziennie rośnie liczba osób zarażonych, a maleje ilość łóżek w szpitalach, które są wyposażone w odpowiedniej klasy sprzęt do podtrzymywania życia. Największe zapotrzebowanie w szpitalach to oczywiście respiratory, bez których niemożliwa byłaby pomoc najbardziej potrzebującym.

Pomocniczy respirator w szpitalu

pomocnicze respiratoryJak zapewne każdy wie, rolą respiratora, który jest także nazywany sztucznym płucem jest dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu do naszych płuc w przypadku gdy sami mamy problem z ich poprawnym funkcjonowaniem. Zaawansowane pomocnicze respiratory mają za zadanie podtrzymywać przy życiu pacjentów, w taki sposób aby byli oni w stanie sami wrócić do zdrowia i wygrać z chorobą. Wirusy atakują najbardziej właśnie układ oddechowy, powodując w nim stan zapalny, który zalepia mikropory w płucach. W takiej sytuacji powierzchnia aktywna płuc jest zbyt mała, aby można było dzięki niej przefiltrować wystarczającą ilość tlenu do utrzymania życia. Respiratory pomocnicze z regulowaną ilością tlenu potrafią dostarczyć go więcej w mniejszej ilości powietrza, a do tego same tłoczą to powietrze do płuc. Dzięki takiemu wsparciu pacjent może normalnie żyć i walczyć z chorobą. Przed producentami respiratorów stoi bardzo trudne zadanie, gdyż popyt na te urządzenia jest niewyobrażalny. Zakłady pracują pełną parą na trzy zmiany, aby nadążyć z zamówieniami, jednak wysoki poziom zaawansowania technicznego tych urządzeń sprawia, że nie jest to łatwe.

Miejmy nadzieje, że kryzys związany z pandemią się szybko skończy. Do tego czasu możemy liczyć na naszą służbę zdrowia i sprzęt, który pomaga lekarzom w codziennej pracy. Pozostaje także trzymanie kciuków za producentów tych zaawansowanych urządzeń, aby nadążyli z ich produkcją.