Sala weselna z noclegiem

Wybierając dom weselny, w którym ma odbyć się przyjęcie weselne, narzeczeni muszą zwrócić uwagę na bardzo wiele szczegółów. Najważniejszym jest to, czy dana sala pomieści wszystkich gości, co oczywiście najistotniejsze jest w przypadku wesel.

sala weselnaDruga sprawa, niemniej ważna, to wygląd sali. Koniecznie musi się ona podobać narzeczonym, podobnie jak jej otoczenie. Mile widziane są zawsze wszelkie ogródki i balkony, na których goście weselni mogą odpoczywać, bardzo dobrze jest również, gdy otoczenie jest szczególnie malownicze. Na tym jednak nie koniec. Bardzo istotne jest to, czy dany dom weselny posiada zaplecze noclegowe. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy większość gości weselnych jest z daleka i nie można przenocować ich w domu narzeczonych i ich rodziców. Wówczas bardzo wygodna jest sala weselna z noclegiem.
Większość właścicieli tego rodzaju lokalom, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich gości, wyposaża swoje sale weselne w zaplecze hotelowe czy też domki gościnne, ale jasne jest, że nie wszystkie lokale weselne posiadają takie udogodnienia. Wówczas dochodzi niemały problem w postaci załatwienia miejsc noclegowych (często w sporej odległości od lokalu weselnego), a także dowozu gości – po imprezie na nocleg i potem, po nocy, na poprawiny jeśli są one przewidziane. Wygodniejsza byłaby więc oczywiście sala bankietowa z noclegiem i nie da się ukryć, że duża część osób najmocniej bierze to pod uwagę, szukając dla siebie sali na wesele.

Jeśli zorganizowanie noclegów w innym miejscu byłoby bardzo kłopotliwe, wiązało się – doliczając dowóz – z wielkimi kosztami, lepiej jest poprzestać na mniej atrakcyjnej sali, ale wyposażonej w nocleg, tym bardziej, że dla zmęczonych weselnych gości takie rozwiązanie jest o wiele bardziej wygodne, a to ich komfort powinien być w tym przypadku najważniejszy.