Schodołazy gąsienicowe – pomoc dla pacjentów

Zaplanowanie udogodnień dla osoby niepełnosprawnej wcale nie musi oznaczać wielotysięcznych inwestycji w sprzęt najwyższej jakości. Logistyka, nawet w przypadku kiedy występują bariery architektoniczne, nie musi być kwestią sporną i trudną. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania w zakresie sprzętu medycznego, a także przepisy prawa polskiego, które umożliwiają otrzymanie dofinansowania.

Schodołazy gąsienicowe – świetna pomoc osobom chorym

SchodołazPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli PFRON, udziela pomocy finansowej, którą można przeznaczyć na dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej pod względem zmian budowlano-remontowych, lub tez przeznaczyć na specjalistyczny sprzęt medyczny taki jak na przykład: schodołazy gąsienicowe, krzesełko schodowe czy podnośnik sufitowy. Wnioski o wsparcie nie są objęte kontrolą dochodów, w związku z czym każdy może się starać o dodatek z racji swojego stanu zdrowia. Wiadomo, że obecna sytuacja gospodarcza dość jasno wskazuje na to, że nie każdego Polaka stać na wydanie kilkunastu tysięcy złotych bez wcześniejszego wnioskowania o kredyt czy pomoc finansową. Praca rehabilitanta też kosztuje stąd rosnąca popularność wypożyczalni sprzętu medycznego, które wskazują tymczasowe rozwiązanie, które pozwala na zaplanowanie działań na przyszłość. Likwidacja barier architektonicznych to proces czasochłonny, generujący bardzo wysokie koszta. Nie zmienia to faktu, że pacjenci wymagają pomocy przez cały czas, dlatego warto jest wypożyczyć schodołaz na kilka tygodni, a resztę pieniędzy przeznaczyć na modernizację. Schodołazy gąsienicowe wbrew pozorom nie są tak drogimi urządzeniami, z pewnością są tańszym rozwiązaniem niż podnośnik sufitowy czy krzesełko schodowe, które są mechanizmami stałymi, sensownymi w zastosowaniu wyłącznie w przypadku długotrwałego obniżenia sprawności ruchowej czy też jej totalnego zaniku.

Inwestycja w sprzęt medyczny nie jest prosta – warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy doradzą co jest właściwe dla tego konkretnego pacjenta w aktualnym przebiegu leczenia, wskażą potrzeby późniejsze, a także rozwieją wszelkie wątpliwości. Warto pytać o sprawdzone rozwiązania znajomych, fizjoterapeutę, neurologa, a także poszukać opinii w sieci – wtedy zyska się pewność, że zrobiono wszystko, aby maksymalnie zwiększyć komfort życia osoby niepełnosprawnej.