Separacja powierzchni hal za pomocą kurtyn

 

Nowoczesne hale produkcyjne są podzielone na poszczególne strefy zadaniowe. Sprzyja to budowaniu komfortowych warunków pracy co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost jakości i wolumenu produkcji. Do separacji powierzchni hal stosuje się odporną na szereg czynników folię PCV.

Przykłady zastosowań i właściwości kurtyn PCV

kurtyny paskowe pcvŚwietne parametry izolacji termicznej i akustycznej sprawiły, że kurtyny paskowe PCV są powszechnie wykorzystywane w różnych branżach. Za ich zastosowaniem przemawia wiele argumentów. Ważnym powodem ich montażu jest aspekt ekonomiczny. Kurtyny zapewniają odpowiednią szczelność eliminując przemieszczanie się w halach zimnych mas powietrza co znacząco zmniejsza wydatki ponoszone na utrzymanie odpowiedniej temperatury. Należy też wspomnieć, że tego rodzaju przegrody są tanie w produkcji oraz szybkie i łatwe w montażu. Ponadto przegrody PCV są  odporne na działanie agresywnych chemikaliów, większości zasad i kwasów oraz substancji oleistych. Montaż przegród paskowych znacznie ogranicza stopień zanieczyszczenia pyłami oraz szkodliwymi substancjami chemicznymi. Przegrody umieszcza się również wokół maszyn, urządzeń i całych linii produkcyjnych. Zapobiega to awariom maszyn oraz pozwala utrzymać stałe parametry środowiska pracy. Ważnym aspektem jest podniesienia komfortu pracy i zwiększenie wydajności pracy.  Kurtyny paskowe produkowane są z pasów folii o różnej szerokości i grubości tak aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Pasy folii pozbawione są ostrych krawędzi, a ich układ przypomina zakładki o odpowiedniej szerokości aby hamować przepływ powietrza i szkodliwego hałasu. Przegrody paskowe są tylko jedną z form separacji powierzchni hal. Oprócz nich stosowane są również przegrody przesuwne lub kurtyny plandekowe.