Serwer wirtualny do przechowywania danych

Chcąc posiadać dużą przestrzeń, na której mogą znajdować się kopie zapasowe kluczowych danych (na przykład firmowych), warto rozważyć zakup serwerów wirtualnych. Dzięki wydajnej przestrzeni dyskowej, a także wysokiej dostępności, tego typu usługa jest wybierana przez pracowników i właścicieli wielu przedsiębiorstw. Jakie jeszcze zalety daje nam archiwizowanie danych na serwerach wirtualnych?

Korzystanie z nowoczesnych serwerów wirtualnych

serwery wirtualne pod backupZ tego typu usługi korzystać mogą także osoby, które chcą zarchiwizować swoje niezbędne, prywatne pliki. W tym celu wykupują serwery wirtualne pod backup, na których mogą pomieścić kilkaset terabajtów danych. Kolejną grupą klientów, którzy potrzebują tego typu archiwizacji danych, są osoby, prowadzące działalność, która wymaga pracy z wieloma typami plików multimedialnych, które muszą być trzymane na dysku twardym. W takim wypadku wielu freelancerów i właścicieli jedno lub kilkuosobowych działalności gospodarczych decyduje się na wykup dużej przestrzeni na wirtualnym dysku. Możliwe jest umieszczanie na nich plików multimedialnych, a także wykonywanie streamingu, dzięki dużej przepustowości, dochodzącej do 1 Gbps. Z serwerów korzystają także działy firm, odpowiedzialne za backup baz danych. Oprócz tego serwer jest używany do przechowywania kopii SQL. Zakup przestrzeni dyskowej odbywa się w sposób całkowicie zdalny, co przyspiesza cały proces.

Bardzo ważnym aspektem zakupu tego typu przestrzeni dyskowej jest pomoc techniczna, która często jest dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dzięki temu możliwe jest szybkie rozwiązywanie małych problemów technicznych, które zostają eliminowane w kilka minut. Pomoc techniczna może być uruchamiana po uprzednim kontakcie telefonicznym lub internetowym.