Siłownie plenerowe pojawiły się w mojej okolicy

Moja okolica jest bardzo zaniedbana. Jest to stare blokowisko, na którym niewiele się dzieje. Wiele ludzi mieszka tu od pokoleń i wszyscy się tu znają. Nie mamy żadnych imprez, spotkań, ani nawet miejsca do spotkania.

Siłownie plenerowe są świetne do ćwiczeń

silownia plenerowaMamy kilka ławeczek na osiedlu, ale są już bardzo zaniedbane i mało osób z nich korzysta. Wiele urzędników już zapowiadało, że coś się zmieni, ale jak do tej pory nic z tego nie wychodziło. Dlatego też, kiedy znowu usłyszeliśmy, że na naszym osiedlu ma stanąć plac zabaw dla dzieciaków to byliśmy nastawieni do tego sceptycznie. Myśleliśmy, ze to kolejne obietnice wyborcze. Szczególnie, ze nie tylko place zabaw miały się pojawić, ale również miało być coś dla dorosłych, czyli siłownie zewnętrze. To było tym bardziej nie do pomyślenia. Nie przejmowaliśmy się tym zbytnio, kiedy jednak pojawili się na osiedlu ludzie, robili jakieś pomiary, a potem zaczęli kopać. Faktycznie najpierw pojawił się plac zabaw. Stanęły tam huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnie, był nawet domek do wspinania się dla dzieciaków. Dookoła postawili nawet ławeczki, żeby rodzice mogli sobie przysiąść, podczas pilnowania maluchów. Potem pojawiły się siłownie plenerowe. Stanęły tam też różne urządzenia do ćwiczeń, choć nie wiedziałam jak się z tego korzysta. Bardziej jednak mi się spodobały te place zabaw. Miałam teraz dobre miejsce do zabaw dla swoich dzieci.

Mam dwójkę pociech w wieku wczesnoszkolnym, więc taki plac zabaw był dla nas idealny. Bardzo się cieszyła, że pojawił się taki w naszej okolicy. Teraz mogą posłać dzieci nawet same na zabawę, bo widzę ich z okna, więc wiem, ze nic im się nie stanie.