Skuteczna pomoc prawna – Niemcy

Liczba Polaków przebywających na stałe, lub tylko czasowo w Niemczech, rośnie dynamicznie. Dawniej byli to głównie pracownicy zarobkowi, dziś również biznesmeni rozwijają swoją działalność u zachodnich sąsiadów. Choć Niemcy są krajem niezwykle otwartym i przyjaznym imigrantom, posiadają skomplikowany system prawny, który znacznie się różni od przepisów, jakie znamy z polskich realiów.

Organizacja prawna na terenie Niemiec

pomoc prawna niemcyW różnych sytuacjach, pomoc prawnika, który specjalizuje się w niemieckim systemie sprawiedliwości, może być nieoceniona. Dobra pomoc prawna Niemcy jako nasz największy i najznaczniejszy sąsiad, to z pewnością usługa, jaką mieć powinien każdy przedsiębiorca, który prowadzi lub dopiero myśli o interesach za Odrą. Problemy, jakie najczęściej rozwiązują polsko – niemieccy prawnicy, dotyczą możliwości pobytu, założenia firmy, spraw podatkowych a także spraw rodzinnych, opieki w związkach polsko – niemieckich. Sytuacje życiowe, w których porada prawna niemieckojęzycznego adwokata może okazać się niezbędną, są bardzo różne. Dotyczą zarówno sfery życia publicznego, spraw rozwodowych, podziału opieki nad dzieckiem, podziału majątku w małżeństwach mieszanych. Inny rodzaj spraw związany jest z prawem gospodarczym, zupełnie odmiennym od polskiego. Choć w obu krajach obowiązują unijne dyrektywy i przepisy, to jednak różnice są bardzo wyraźne. By nie zgubić się w gąszczu przepisów, warto mieć telefon do dobrego prawnika.

Polsko – niemiecka pomoc prawna jest nieoceniona w wielu sytuacjach. Niemiecki adwokat świadczy usługi zarówno na terenie Polski jak i w Niemczech. Obsługuje rozmaite sprawy, od rodzinnych, po karne i gospodarcze, związane z prowadzeniem firmy i obsługą biznesu w Niemczech. Koszty są sprawą indywidualną.