Skuteczne metody na kolki u noworodka

Po narodzeniu dziecka wraz z dużą radością przychodzi również niemała dawka zmartwień dotyczących prawidłowego rozwoju maluszka. Rodzice zadają sobie wiele pytań o zdrowie maluszka. Te kwestie dotkliwie dręczą rodziców, gdy zdrowy szkrab nieustannie płacze wieczorami. Zdiagnozowanie przyczyny zwykle jest dość proste, a za nieutulonym płaczem stoi kolka.

Przykłady najlepszych metod na kolki

metody na kolki u noworodkaMaluch regularnie płacze około przez trzy godziny dziennie, przynajmniej trzy razy w tygodniu i trwa to przez trzy tygodnie. Kolka dokucza dzieciom karmionym piersią i mlekiem modyfikowanym, ponieważ przypadłość ta wynika z niedojrzałości układu pokarmowego, w którym zbierają się pęcherzyki powietrza. To one sprawiają, że brzuszek dziecka męczą uporczywe bóle. Są jednak sposoby na to, by przynieść pociesze ulgę. Metody na kolki u noworodka opierają się na kilku filarach. Przede wszystkim należy się upewnić, że dziecko pije mleko spokojnie, nie połykając powietrza. Jeśli pije mleko modyfikowane, można kupić butelkę lub smoczek o właściwościach antykolkowych lub zmienić rodzaj mleka na takie z mniejszą ilością laktozy. Inne sposoby wiążą się z dotykiem: zanim nastąpi atak kolki rodzic może wykonać delikatny masaż brzuszka dłonią lub ciepłym termoforem z pestek wiśni, aby uwolnić nagromadzone gazy. Pomocna może być również osteopatia pediatryczna, wykonywana przez specjalistę. Jest to oczywiście działanie profilaktyczne, dlatego warto użyć również środków aptecznych: kropelek z probiotykiem oraz kropelek z symetykonem. Pierwsze poprawiają florę jelitową, drugie rozbijają pęcherzyki powietrza. 

W najgorszym przebiegu kolki można zwrócić się o pomoc do lekarza, który przepisze specjalistyczne środki. Warto pamiętać, że najlepsze ukojenie kolki to łączenie kilku metod. Kompleksowe działanie pomaga maluszkowi w problemach, a rodzicom pozwala przetrwać te najgorsze chwile, w czasie których ich dziecko doświadcza bólu.