Ślub dawniej i dziś

Przeglądając dawne fotografie, znajdujące się w albumie babci i dziadka, bardzo często natrafiamy na zdjęcia osób, które zmarły dawno zanim sami się urodziliśmy. Być może są to nasi pradziadkowie, a niejednokrotnie nawet i ich rodzice, których twarze widać bardzo niewyraźnie na kiepskiej jakości biało-czarnych fotografiach.

Ślub w plenerze nowoczesnym sposobem na uroczystość

Ślub w plenerzeBardzo często tego typu zdjęcia przedstawiają jedynie najważniejsze wydarzenia z ich życia, na które warto było zatrudnić fotografa. Takim wydarzeniem najczęściej były śluby. W czasach gdy pojęcie namiot eventowy jeszcze nie istniało, a ślub w plenerze śląsk zdarzał się wręcz sporadycznie, tradycje były bardzo silnie zakorzenione w naszej kulturze. Dziś jest inaczej – ale w żadnym wypadku nie gorzej. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się aby powiedzieć sakramentalne „tak” nie przy ołtarzu, ale w niewielkiej altance ustawionej w plenerze, na tle zachodzącego słońca. Po uroczystych zaślubinach goście przechodzą do specjalnie ustawionych namiotów, gdzie rozpoczyna się uczta weselna. Wypożyczalnia namiotów zazwyczaj oferuje rozstawienie konstrukcji tak, by zapewnić państwu młodemu i gościom jak największą wygodę. Sam wynajem namiotów nie jest drogi, a daje znacznie więcej radości i poczucia oryginalności niż zwyczajna sala balowa, nieważne jak droga.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że reszta rodziny przyjmie nasze decyzje z entuzjazmem i będzie się dobrze bawiła, ponieważ nie ma nic gorszego niż w trakcie zorganizowanego dla siebie wesela widzieć rozczarowane i zniecierpliwione twarze gości.