Smoczek marki Lovi

Chyba żadna mama nie wyobraża sobie opieki i wychowywania dziecka bez smoczka, który często jest jedynym skutecznym sposobem na wyciszenie. W sprzedaży znajdziemy już smoczki dostosowane dla noworodków, niemowlaków i większych dzieci.

Jakie są najlepsze smoczki?

smoczek loviDzieci rodzą się z naturalnym odruchem ssania, więc nic dziwnego, że pierwsze co robią, to piją mleko z piersi mamy. Odruch ssania sam w sobie jest uspokajający i dzieci uczą się go już będąc w brzuszku mamy. Z pewnością, jeżeli nie damy dziecku smoczka, to szybko nauczy się wsadzać kciuk do buzi. Jednak lepiej dać dziecku smoczek Lovi, ponieważ posiada on symetryczny kształt i jest dynamiczny, czyli podczas ssania zachowuje się podobnie jak brodawka. Są to bardzo ważne cechy, ponieważ bywa, że smoczek utrudnia karmienie piersią, gdyż dla dziecka może on mieć bardziej komfortowy kształt niż brodawka piersi, z której piją mleko. Firma Lovi jest znana na polskim rynku od wielu lat i jest jedną z najlepszych. Smoczki tej marki są podzielone ze względu na wiek malucha, ponieważ mają inną wielkość. Żeby stosowanie smoczka nie spowodowało negatywnych skutków, musi on być idealnie dopasowany, dlatego też marka Lovi umieszcza na opakowaniach informację o miesiącach życia dziecka, w jakich można stosować dany model. Do smoczków przydadzą się też specjalne łańcuszki z zapięciami, które przyczepia się do ubranka. Jest to konieczne i bardzo przydatne, ponieważ dzieci często wyjmują smoczki z buzi i je próbują wyrzucić, przez co łatwo je zgubić.

Stosowanie smoczka nie jest obowiązkowe, ale często bardzo się przydaje ten niewielki artykuł. Może uspokoić, wyciszyć, a także pomóc zasnąć. Jednak im dłużej maluch będzie korzystał ze smoczka, tym trudniej będzie go od niego odzwyczaić.