Sprawdzona firma windykacyjna

W Polsce działa nawet kilka tysięcy firm i agencji windykacyjnych, które każdego roku obsługują setki tysięcy przedsiębiorców. Ich usługi są przede wszystkim skuteczne, dlatego też zainteresowanie nimi stale rośnie, bo często ratują firmy od bankructwa.

Kiedy nawiązać współpracę z agencją windykacyjną?

sprawdzona agencja windykacyjna - warszawaW obecnych czasach nie da się prowadzić firmy, stosując tylko gotówkę jako formę zapłaty. Jedynie około kilka procent firm może sobie na to pozwolić  uwagi na niewielki rozmiar działalności czy jej specyfikę. Przeważnie każdy przedsiębiorca wystawia średnio od kilku do kilkudziesięciu faktur z odroczonym terminem płatności każdego dnia. Dopóki są one w terminie regulowane przez kontrahentów, to nie ma się czym martwić, jednak kiedy sytuacja się zmienia, to warto szybko przeciwdziałać temu. Pierwszym ruchem jest wstrzymanie sprzedaży na przelew, a jeżeli to nie pomoże, to konieczna będzie sprawdzona agencja windykacyjna – Warszawa jest miastem, w którym działa ich nawet kilkanaście. Przeważnie na stałą współpracę decydują się duże przedsiębiorstwa, które wystawiają faktury przelewowe na wiele tysięcy złotych. Najczęściej jest to branża budowlana, gdzie istnieje duże ryzyko niewypłacalności. Pracownicy agencji windykacyjnej monitorują każdą wystawioną fakturę i pilnują, aby została spłacona w terminie. Ich celem jest rozwiązanie jak największej ilości spraw na etapie polubownym, gdyż w tym zakresie mają sporo możliwości do wykorzystania. Kiedy sprawa jest kierowana do sądu, to rola agencji się kończy.

Współpraca z agencją windykacyjną jest szczególnie opłacalna w dużych przedsiębiorstwach, gdyż samodzielne rejestrowanie wszystkich płatności jest dość uciążliwe. Płatność odbywa się dopiero, kiedy zostaną osiągnięte cele, czyli klient odzyska całość lub część zaległości.