Sprawdzone siatki na gołębie

Z pewnością dla dzieci i turystów, gołębie przesiadujące na rynkach i skwerach, są atrakcją. Można je nakarmić, zrobić sobie z nimi zdjęcie czy nawet je dotknąć. Jednakże tej opinii nie podzielają mieszkańcy miast, w których to ptactwo żyje.

Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

mocna siatka balkonowa na gołębieNa balkonie przeważnie jest miejsce do odpoczynku, suszenia prania czy też prowadzenia domowego ogródka w wersji doniczkowej. Zadbane rośliny, czyste posadzki i cisza, mogą być zniszczone prze niewielkie latające stworzenia, które człowieka się coraz mniej obawiają. Gołębie są ptakami, które często przesiadują na parapetach, balkonach czy poręczach, które stają się ich bazą. Jeżeli nasz balkon przypadł im do gustu, to można się spodziewać, że dość szybko się na nim pojawi gniazdo, a być może nawet więcej niechcianych gości. Gołębie są dość uparte, zatem ich ciągłe przeganianie z balkonu nic nie da, bo tu trzeba zadziałać skuteczną metodą. Najlepsza będzie mocna siatka balkonowa na gołębie, którą można kupować na metry. Jest ona w całości wykonana z polietylenu i może się nieco rozciągać, przez co z łatwością ją dopasujemy do kształtu i wielkości balonu. Nie mniej jednak istotny jest sposób montażu siatki, gdyż nie trzeba do tego używać gwoździ, śrub czy nawet młotka, ponieważ zahacza się jej brzegi o uchwyty przyklejane do elewacji, okna czy parapetu. Łatwy montaż i demontaż, jest z pewnością jedną z zalet siatek przeciw gołębią. Montując ją, nie trzeba się obawiać, że oszpeci wizerunek balkonu, ponieważ jest niemalże niewidoczna.

W sprzedaży można dostać siatki przeciw gołębią z trzema rozmiarami oczek: dziewiętnaście, trzydzieści i pięćdziesiąt milimetrów, przez co dopasujemy je do wielkości ptactwa. Cena za metr siatki to około siedemnaście – dwadzieścia pięć złotych.