Sprężarki chłodnicze

klimatyzatory Sprężarki chłodnicze są to specjalne urządzenia, które wykorzystywane są do sprężania czynnika chłodniczego w wielu popularnych urządzeniach chłodniczych. Jeżeli poszukują Państwo urządzeń do chłodzenia wody i powietrza, to w pierwszej kolejności powinnyśmy zwracać uwagę właśnie na jakość sprężarki chłodniczej, gdyż to właśnie to urządzenie jest sercem każdego urządzenia.

Najczęściej stosowanymi czynnikami chłodniczymi są HCFC oraz amoniak. Sprężarki chłodnicze możemy podzielić na wiele gatunków. Najpopularniejszy podział dotyczy rodzaj ruchu sprężarki. Tutaj możemy wymienić sprężarki obrotowe, sprężarki posuwisto zwrotne oraz sprężarki drgające. W Polsce popularny jest również podział ze względu na zasadę działania. W tym przypadku mamy sprężarki przepływowe oraz sprężarki wyporowe. Wśród specjalistów często używany jest również podział sprężarek pod względem zastosowanego silnika. Sprężarki mogą korzystać z silników rotacyjnych, napędów magnetycznych oraz wałów korbowych.

W klimatyzacji bardzo ważną rolę odgrywają również agregaty chłodnicze. Tylko odpowiednio dopasowany agregat chłodniczy zapewni optymalną temperaturę. Najpopularniejsze w naszym kraju są agregaty ze skraplaczem chłodzonym cieczą, które wykorzystują specjalny roztwór glikolu, albo samą wodę. Urządzenie chłodnicze wykorzystywane są przeważnie do obniżania temperatury dzięki czemu można przechowywać produkty nietrwałe w temperaturze 0C i niższej. Najpopularniejszym urządzeniem chłodniczym jest oczywiście lodówka, która do chłodzenia używa urządzeń sprężarkowych, albo absorpcyjnych. Jeżeli potrzebna jest Państwu porządna Klimatyzacja sprzedaż detaliczna to warto zapoznać się z wszystkimi rodzajami urządzeń, które dostępne są na naszym rynku i wybranie tego, które najbardziej będzie nam odpowiadać.