Sprzedaż wysyłkowa – folia stretch i nie tylko jako zabezpieczeni towaru

Profesjonalne sklepy stosują kilka metod zabezpieczenia towaru przed wysyłką, wszystko zależy od samego towaru oraz rodzaju transportu, jednak możemy wymienić kilka podstawowych akcesoriów:

  • Pianka polietylenowa powstaje w wyniku procesu „spienienia się” polietylenu, który jest podstawowym surowcem używanym do powstawania tworzyw sztucznych. Cechuje się on niepalnością, lekkością oraz wodoodpornością. Nadaje się przy tym do bezproblemowego recyklingu. Ten rodzaj pianki jest niezawodnym oraz sprawdzonym od lat rozwiązaniem. Stosuje się ją do skutecznej ochrony zapakowanych przez nas przedmiotów na czas transportu. Pozwala odpowiednio amortyzować wszelakiego drgania i wstrząsy. W ten sposób zminimalizowane zostaje ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, np. rys na powierzchni towarów. Ponadto doskonale chroni ładunek przed działaniem wilgoci i rozmaitych środków chemicznych.
  • Taśmy spinające dostępne są w sklepach i supermarketach budowlanych osobno lub w zestawach. Akcesoria do tego typu taśm są następujące: wózek, naprężacz, paskowacz (bandownica), zapinki polipropylenowe oraz metalowe, a także nóż metalowy do cięcia taśmy spinającej i folii. Cechuje się on obustronnym chwytem oraz dużą elastycznością.
  • Najwęższa, tradycyjnie dostępna w sklepach i supermarketach budowlanych, ultralekka folia bąbelkowa, ma szerokość wynoszącą zaledwie 20 cm. Stosowana jest przede wszystkim do owijania delikatnych przedmiotów, które narażone są na wilgoć oraz różnego typu uszkodzenia mechanicznego: wstrząsy i drgania. Pozwala na skuteczne zabezpieczenie przed drganiami i wstrząsami drobnych akcesoriów, gadżetów elektronicznych, części elektrotechnicznych i elektronicznych, niewielkich wyrobów ceramicznych i szklanych (kieliszki, talerzyki oraz szklanki), a także telefonów.
  • Folia stretch jest obecnie najpopularniejszym, stosowanym na szeroką skalę, materiałem opakowaniowym. Stosuje się ją na całym świecie. Jej cena w porównaniu z innego tego typu materiałami, jest atrakcyjna, konkurencyjna, interesująca, ciekawa i przyciągająca uwagę osób zainteresowanych. Jej sprzedaż od wielu lat systematycznie rośnie. Ponadto rynek folii stretch rozwinął się na szeroką skalę, także w naszym kraju.