Suplement diety dla konia

Nasze konie nie uczestniczą w zawodach, i nie są narażone na typowe kontuzje, jakie mogą przytrafić się koniom jeździeckim. Na pokazach jednak muszą one znosić równie duże obciążenia, wagę jeźdźca, jego ekwipunku i własnego oporządzenia, a tak duży wysiłek nigdy nie jest dobry dla zdrowia, jeśli nie dba się właściwie o konia.

Suplementy medyczne na stawy koni

środek na stawy dla koniaDuża waga jaką koń musi dźwigać może prowadzić przede wszystkim do chorób i zwyrodnienia stawów, ale również i do wielu innych schorzeń, dlatego w drużynie dbamy o nasze zwierzęta, i oprócz regularnych wizyt u weterynarzy, stosujemy również różnego rodzaju suplementy uzupełniające dla koni. Kompleksowy środek na stawy dla konia jest bodaj najczęściej stosowanym przez nas suplementem, mającym duży wpływ na zdrowie zwierzęcia któremu jest podawany. Zapobiega on schorzeniom stawów, które mogą pojawiać się u koni obciążonych przez bardzo długi czas ciężkim ładunkiem, aczkolwiek równie dobrze wpływa na konie które nie mają wystarczająco dużo ruchu, a tym samym narażone są na choroby stawów spowodowane długą bezczynnością, przede wszystkim po przebywaniu w boksach stadnin. Preparat ten dodawany jest do paszy zwierząt, i jest całkowicie bezzapachowy. Nie ma również żadnego smaku, dlatego też niemal nie zdarza się by którekolwiek konie odmawiały przyjmowania paszy z takim dodatkiem. Suplement ten jest dostępny we wszystkich profesjonalnych sklepach dla właścicieli koni.

Można również dostać go u wielu weterynarzy, którzy prowadzą sprzedaż preparatów medycznych dla zwierząt. Posiada on wszystkie certyfikaty, które mają mieć preparaty dla zwierząt wykorzystywanych w pokazach i zawodach sportowych, i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia koni, nie mając żadnych efektów niepożądanych.