Surfing dla najmłodszych

Otyłość, nadwaga, osteoporoza oraz choroby układu krążenia. To tylko kilka przykładów chorób cywilizacyjnych, które przeżerają współczesne społeczeństwo. Szacuje się, że jedynie do dwudziestu procent polskich rodzin aktywnie spędza wolny czas. Co gorsza, na wspomniane przed chwilą choroby coraz częściej chorują także dzieci, z których aż siedemdziesiąt procent zażywa zdecydowanie za mało aktywności fizycznej.

Surfing w walce z brakiem aktywności

szkoła surfingu dla dzieciCo można z tym zrobić? Dzieci nie bez powodu zakochały się w grach komputerowych. W końcu granie na konsoli potrafi być doświadczeniem emocjonującym i pełnym wrażeń. Niestety większość sportów, nawet tych drużynowych, blednie w porównaniu do intensywności doznań i bodźców, który dostarczać potrafią konsole do gier. Dlatego też, aby oderwać dziecko od ekranu monitora czy telewizora, trzeba zaoferować mu przynajmniej równie ekscytujący zamiennik. Idealnym wyborem mogą być sporty wodne, jak choćby surfing, kitesurfing, czy windsurfing. Te pochodzące ze słonecznej Kalifornii sporty nie tylko zapewnią dziecku odpowiednią dawkę ruchu, ale sprawią też, że pociechy z wypiekami na twarzy czekać będą na kolejną okazję do wskoczenia na deskę. Oczywiście nie są to sporty, do których można podejść z marszu. Nauka tak wymagających sportów wymaga w końcu czasu i poświęceń. Rozwiązaniem w tym przypadku jest szkoła surfingu dla dzieci. Zajęcia w takiej szkole to najlepszy przykład połączenia nauki z dobrą zabawą. Wykwalifikowana kadra nauczycieli i opiekunów zadba o to, by najmłodsi uprawiali sporty wodne w bezpieczny sposób, pamiętając równocześnie o tym, że sport to przecież głównie dobra zabawa.

Trudno oderwać dzieci od szklanych ekranów. Uzależnienie od komputerów i gier wideo, oraz brak aktywności fizycznej wśród najmłodszych, to problem, który będzie tylko narastał. Dlatego warto zadbać o to, by dzieci ruszyły się z krzeseł i foteli. Szkoła surfingu dla pociech to nie tylko sposób na przekonanie dzieci do aktywności fizycznej. To także idealny pomysł na wakacje dla pociech.