System wiązania nart biegowych

Zakup sprzętu do narciarstwa biegowego jest niezwykle ważną rzeczą, ponieważ to on daje komfort biegania, wygodę i bezpieczeństwo. Bez tego nie można czerpać przyjemności z aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważną cechą.

serwis narciarskiNależy dobrać odpowiednie narty biegowe, kijki, gogle, ale również właściwe buty i system wiązania – wszystko to można kupić nowe lub używane. Jednak jeśli chodzi o sprzęt używany, warto dać do profesjonalnego serwisu narciarskiego, aby został dobrze przygotowany do sezonu.
Wiązanie jest bardzo ważną sprawą, musi być dostosowane do naszej wagi, a by narty mogły się odpinać w czasie poważniejszej wywrotki, oraz do naszego stylu biegu narciarskiego. Należy zwracać szczególną uwagę na dobór sprzętu, ponieważ później mogą wystąpić nieprawidłowości, takie jak niezgodność butów z systemem wiązania. New Nordic Norm to jeden z możliwych najpopularniejszych systemów wiązania do wyboru. Zasada jest prosta. Belkę z przodu buta blokuje się w wiązaniu. Do tego istnieją dwie prowadnice, które są odpowiedzialne za stabilność nogi. Ważne, by do tego systemu dobrać odpowiednie buty. Warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak: łatwość montażu, niewymagająca specjalistycznych narzędzi.
Salomon Nordic System to także popularny system wiązania. Jego zasada działania jest podobna do systemu New Nordic System. Różnicą jest to, że ten posiada jedną, ale szeroką prowadnicę. Posiadają jedną ważną pozytywną cechę, która różni ten system od tradycyjnego. Mianowicie nie potrzebne jest tyle siły i energii do wystartowania, ile w przypadku tradycyjnych nart. Salomon Nordic System, w skrócie SNS produkuje następujące wiązania: grupa wiązań standardowych (SNS Profil), wiązania backcountry (X-Adventure) oraz grupa wyspecjalizowanych wiązań (SNS Pilot). Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na dobór butów. Nordic Norm 75 mm to tradycyjne wiązanie, które należy do jednych z najpopularniejszych rodzajów. Opiera się na tym, że w podstawie znajdują się trzy bolce, buty są właściwie przymocowane do narty.

Ten system wiązania zapewnia dużą wytrzymałość i trwałość, co jest niezwykle ważną rzeczą w tym sporcie, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo. Każdy system wiązania posiada i wady i zalety. Grunt, by wszystko było do siebie dopasowane, dlatego warto o wszystko dokładnie zadbać, by w następstwie nie żałować.