Szeroki wybór suwaków

Jestem renomowaną krawcową, która pracuje na zlecenie dużej ilości sporych firm w okolicy. Różnego rodzaju zakłady pracy zlecają mi nie tylko uszycie odpowiednich uniformów dla pracowników, ale również wybór materiałów i odpowiednich akcesoriów. W związku z tym wiem jak ważne są niektóre elementy i jak szczególnie ciężko jest określone rzeczy zdobyć.

Suwaki na wymiar

taśmy i główki suwakoweGdy dostałam zlecenie na wykonanie trzydziestu uniformów dla pielęgniarek z lokalnego szpitala, stanęłam przed sporym wyzwaniem. Nie mogłam zastosować wymiarów uniwersalnych, ponieważ panie były rożnych wzrostów i różnej wagi, a ubrania miały zagwarantować im zarówno wygodę, jak i swobodę ruchów. Dlatego też zdecydowałam się na zdjęcie wymiarów osobno z każdej z pań. Wtedy pojawił się problem. O ile materiałów mogłam używać dowolnie, problemem stały się zamki w nietypowych wymiarach. Na szczęście znalazłam taśmy i główki suwakowe, które niezwłocznie zakupiłam. Dzięki temu miałam dużą ilość zamków w jednolitym kolorze. Taśma była długości kilkunastu metrów, w związku z czym mogłam przyciąć z niej odpowiednie długości, zakończone główkami (które zamontowałam w celu uzdatnienia zamków). Wszystkie zamki zatem miały preferowaną długość i wszystkie miały idealnie taką samą kolorystykę. Było to spore ułatwienie, ponieważ nigdzie nie znalazłabym tylko zamków błyskawicznych w jednolitym kolorze i w tak zróżnicowanych długościach, a jednolitość przy uniformach jest przecież bardzo ważna.

Jako krawcowa podejmuję się rozmaitych zleceń. Dzięki temu że znam wiele sposobów na rozwiązywanie nietypowych nawet problemów, moje usługi cieszą się dużą popularnością. Przykładem ciekawego wyjścia z sytuacji był zakup taśmy suwakowej, którą podzieliłam na mniejsze części, które zastosowałam w uniformach, czyniąc je przez to jednolitymi.