Szkolenie psów dla hodowców

Każdy hodowca psów wie, jak ważne są wystawy. To na nich prezentują się nasze psy, wygrywają nagrody, które podnoszą ich wartość, dowiadujemy się nowych informacji o sędziach i konkurencji. Wygląd psa jest tam bardzo ważny. Strzyżenie psów przed wystawami jest konieczne, tak jak mycie i czesanie.

Szkolenie psów jest specjalne dla hodowców

piesPies musi się prezentować rewelacyjnie, dużo lepiej niż na co dzień. Sierść musi być lśniąca, rozczesana, miękka i dobrze ułożona. Każdy psi fryzjer w Warszawie ma pełne ręce roboty, szczególnie ci z wieloletnim doświadczeniem, którzy znają się na swoim fachu i mają od alt stałych klientów. Wygląd psa jest bardzo ważny, bo sędziowie oceniają i jego, nie tylko zachowanie psa. Oczywiście, ten drugi komponent też jest bardzo ważny. Kiedy pies będzie się bał, szczekał, zachowywał się agresywnie, gryzł, nie wykonywał poleceń i nie chciał biegać i się prezentować to zostanie zdyskwalifikowany. Dlatego tak ważne jest szkolenie szczeniąt. Już od maleńkości trzeba pieski przyzwyczajać do psich wystaw. Dzięki temu później nie będziemy mieli problemów z nimi. Im szybciej zaczniemy szkolenie tym lepiej, bo małe pieski szybciej się uczą, niż starsze. Psie przedszkole w Warszawie to bardzo dobre rozwiązanie, bo szczeniaki nie tylko się uczą tresury, ale także przebywają z innymi zwierzakami i przyzwyczajają się do nich. Mogą się z nimi bawić, ale nie mogą ich atakować. To umiejętność przydatna także na wystawach. Starsze psy też trzeba pilnować, by nie zapomniały komend. Przed każdą wystawą takie małe szkolenie psów się przyda, by przypomniały sobie, jak powinny się zachowywać. Co pies wystawowy musi umieć? Przede wszystkim powinien zachowywać się spokojnie, dać się obejrzeć sędziemu, który oceni jego budowę, stan uzębienia, czy wygląd sierści. Powinien w spokoju czekać na swoją kolej, i słuchać się swojego właściciela.

Już najmłodsze pieski bywają na wystawach, więc szkolenia szczeniąt mają rację bytu, podobnie jak szkolenia psów dorosłych. Muszą być także przyzwyczajane do wizyt pielęgnacyjnych, więc psi fryzjer też jest konieczny.