Szybka dezynfekcja rąk

Na rękach znajduje się najwięcej bakterii, zarazków i wirusów, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dłońmi dotykamy przeróżnych przedmiotów takich jak klamki, uchwyty, pieniądze czy witamy się z innymi ludźmi.

Czym skutecznie dezynfekowań dłonie?

velodes płyn do dezynfekcji rąkBadania pokazują, że każdego dnia dotykamy swoją twarz nawet kilkadziesiąt razy, z czego spora część dotyczy obrębu ust. To stwarza spore zagrożenie, jeżeli nasze dłonie nie będą często dezynfekowane. Jednym z najlepszych środków odkażających jest alkohol wysokoprocentowy, jednak przemywanie nim rąk szybko sprawi, że będą suche jak kartka papieru. Bardzo dobry jest Velodes płyn do dezynfekcji rąk, który zapewnia higieniczne i chirurgiczne odkażanie. Kiedyś był on stosowany w szpitalach i gastronomii, ale z uwagi na dzisiejsze zagrożenie koronawrusem każdy z nas może go nabyć. Jest on silnie skoncentrowany i zawiera jedynie niezbędne składniki. Należy nim przecierać czyste ręce przez trzydzieści sekund w celu higienicznego odkażenia skóry oraz sześćdziesiąt sekund jeżeli chcemy uzyskać najwyższe chirurgiczne odkażenie. Płyn Velodes jest sprzedawany w formie plastikowych butelek o pojemności pięćset, tysiąc i pięć tysięcy mililitrów. Nadaje się on do zamontowania do specjalnego podajnika lub należy go przelać do mniejszych pojemników z pompką lub spryskiwaczem. Stosując ten płyn, możemy być pewni, że nasze dłonie będą wolne od wszelkich bakterii, grzybów, pleśni i wirusów, ponieważ środek ten bardzo intensywnie działa.

Dla ochrony skóry, w płynie marki Velodes zawarta została gliceryna, która w naturalny sposób nawilża skórę i przeciwdziała przesuszaniu. Nie zawiera barwników ani substancji zapachowych, zatem jest bezpieczny nawet dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do alergii.