Trening na placu

Do osiągnięcia bardzo dobrej sylwetki nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Trening całego ciała możemy wykonać przy pomocy kilku prostych urządzeń. Dzięki treningom tylko i wyłącznie z obciążeniem w postaci naszego ciała wzmacniamy dodatkowo mięśnie głębokie, które są bardzo często pomijane w przypadku treningów na siłowni.

Jak wykonać trening na placu?

plac do street workoutJeśli chcemy dobrze wyglądać latem na plaży to powinniśmy rozpocząć treningi. Odpowiednie odżywianie i regularne treningi pomogą nam osiągnąć upragnioną sylwetkę, dzięki czemu lepiej się będziemy czuć na wakacjach na basenie lub plaży. Nie musimy iść na siłownię. Możemy trenować z własną masą ciała i osiągnąć niesamowite efekty, zarówno sylwetkowe jak i siłowe. Jeśli wybieramy ten rodzaj treningu, to pierwsze co powinniśmy zrobić, to zlokalizować plac do street workout w swojej okolicy. Trenując na takim placu musimy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Co prawda trening kalisteniczny jest bezpieczniejszy od typowego treningu siłowego, ale jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura, to powinniśmy się lepiej rozgrzewać, aby zabezpieczyć swoje ciało przed kontuzjami. Trenując na placu do street workout powinniśmy pamiętać o tym, aby zachowywać odpowiednią technikę we wszystkich ćwiczeniach. Najlepiej jest zacząć od podstawowych ćwiczeń, a z czasem przechodzić do coraz to trudniejszych. Tak naprawdę ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Właśnie dlatego wielu ludzi przechodzi z siłowni na street workout.

Największą zaletą tego typu treningów jest to, że nic nas nie kosztują. Nie płacimy ani złotówki za karnet, a dodatkowo jeśli nie możemy dostać się na plac lub nie mamy na to czasu, to podstawowy trening możemy wykonać mając do dyspozycji podłogę. Daje nam to naprawdę dużą dowolność.