Trudności przy projektowaniu przerzestrzeni

Nie da się nie zauważyć, że projektowanie przestrzeni publicznych nie jest wcale prostą sprawą. Dzieje się tak dlatego, że w toku tego procesu trzeba brać pod uwagę szereg czynników które wpływają na to czy dana rzecz może znajdować się w tym miejscu czy też nie.

projektowanie ogrodówProjektowanie parku
Przykładowo kiedy projektujemy park istotnym jest czy ławki parkowe będą stały w rzędzie jedna obok drugiej czy też nie. Tak samo ważne jest tutaj czy na przykład ławki miejskie będą się znajdować w najbliższym otoczeniu parku czy ich tam nie będzie. Czemu tak się dzieje? A no dlatego, że przecież nie ma najmniejszego sensu w tym, aby w niedalekiej przestrzeni obok siebie stawiać dwa rodzaje ławek. Tego typu rozwiązanie byłoby wielce niewygodne dla użytkowników a przede wszystkim bardzo niepraktyczne. W związku z tym warto jest zauważyć, że tak naprawdę projektowanie czegokolwiek wcale nie jest prostym zadaniem.

Czy każdy może?
Nie każdy może zaprojektować park miejski lub jakieś inne miejsce, które będzie do użytku publicznego. Trzeba się liczyć z tym, że oprócz tego, że potrzebne jest nam tutaj odpowiednie wykształcenie to jeszcze musimy wygrać przetarg. A to już niestety bardzo trudno jest zrobić.

Dlaczego trudno wygrać przetargi?
Często przetargi wygrywają te same firmy, które mają możliwość złożenia najniższej oferty cenowej. W związku z tym mniejsze firmy praktycznie nie mają szans, aby zrobić takie zlecenie chyba, że ma się to odbywać po kosztach a to tak naprawdę wcale nie jest opłacalne dla takich firm.

Więcej znajdziecie na: http://www.astrini-design.pl