Tuning optyczny i dywaniki samochodowe

Chcieliście kiedyś zabrać się za tuning waszego auta, ale nie wiedzieliście od czego zacząć? Odpowiedź jest bardzo prosta, od dywaników! Tak na rynku dostępnych jest wiele dywaników uznawanych za tuningowych.

Czy dywaniki samochodowe mogą zmienić wygląd auta?

dywaniki samochodoweOczywiście nie każdemu podoba się to rozwiązanie ze względu na to, że dywaniki te mają dość oryginalny wygląd, który przypomina aluminiową blachę perforowaną. Kolejną ich zaletą, lub dla niektórych wadą jest fakt iż są gumowe. Większość z nich jest bardzo ciężka ponieważ wykonana jest z grubej, wysokiej jakości i klasy gumy. Dodatkowo posiadają wypustki na dole, które uniemożliwiają im ślizganie się. Dodatkowo w odróżnieniu od zwykłych gumowych dywaników posiadają tak, jak w przypadku dywaników welurowych różną kolorystykę. Jednak ostatnio takie dywaniki stają się coraz mniej popularne, aktualnie wśród tunerów króluje stanceworks. W wielkim skrócie większość środka zostaje nieruszona, w stylu klasycznym a samochód posiada sportowe zawieszenie, najczęściej bardzo obniżone. Dodatkowo uroku nadają szerokie opony na dużych felgach, które nie mieszczą się w nadkola więc są zrobione tak zwane negatywy. Dywaniki samochodowe do tuningu optycznego, które aktualnie sa na rynku coraz bardziej wychodzą z mody. Kiedyś były modne, ale to było za czasów kiedy elementy z laminatu zdobiły nasz samochód a Vin Diesel ścigał się w pierwszych częściach kultowej serii filmów o wyścigach ulicznych.

 

Maty do bagażnika również można znaleźć w niektórych sklepach z akcesoriami do tuningu. Jednak osobiście bym ich nie użył, tak samo jak tuningowych dywaników. Stało się to już po prostu niemodne.