Typy lamp owadobójczych

Insekty to zmora letnich wieczorów. Nic tak nie psuje letniego wieczoru przy lampce wina jak latające wokół komary. Jest wiele sposobów ich odstraszania, ale jednym z najbardziej skutecznych jest moim zdaniem lampa do łapania i unicestwiania owadów. Na rynku występuje kilka ich rodzajów.

Lampa owadobójcza lepowa i prądowa

lampy owadobójcze lepoweLampy, których zadaniem jest unicestwianie owadów muszą najpierw je w odpowiedni sposób przyciągnąć. Dopiero po zwabieniu owada można przystąpić do jego unicestwiania, bez tego raczej się to nie uda. Zazwyczaj odbywa się to poprzez emisję światła, które wydaje się dla owada atrakcyjne. Za pomocą wbudowanej żarówki lampa wieczorem potrafi przyciągnąć w swoje pobliże wiele owadów. W jaki sposób się ich jednak pozbyć? Tutaj jest wiele szkół, ale najczęściej stosuje się dwa sposoby, czyli prąd i lep. Dla przykładu, lampy owadobójcze lepowe po zwabieniu owada do lampy wykorzystują wbudowany wokół tejże lampy lep do przyklejenia do niego owada. Taki owad nie jest już w stanie odlecieć z tego miejsca i problem mamy z głowy. Po zapełnieniu się całego lepu owadami, należy go oczywiście wymienić na nowy, aby lampa służyła nam dalej. Drugim sposobem są lampy wyposażone w specjalny drut pod napięciem, który jest gęsto rozłożony wokół żarówki. W momencie zetknięcia się owada z takim drutem, następuje uwolnienie napięcia, na skutek którego owad umiera. Owady w momencie śmierci opadają do pojemnika umieszczonego pod lampą.

Jeśli nie chcemy, aby wieczorem denerwowały nas owady, których duża ilość występuje o tej porze dnia, to powinniśmy zainwestować w lampy owadobójcze. To bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru insektów, co daje możliwość spokojnego wypoczynku wieczorem na łonie natury. Takie lampy sprawdzają się świetnie także w domu.