Udało mi się szybko wynająć pracownika

Pracuję w branży kurierskiej. Prowadzę własną firmę. W tej branży sezon przedświąteczny jest często najlepszy z całego roku. Zawsze mamy sporo pracy, jednakże w tym roku jej ilość zaskoczyła nawet mnie. Nie byłem przygotowany na tyle zleceń. Wiedziałem, że muszę szybko zatrudnić dodatkowych pracowników, ponieważ inaczej nie wyrobimy się ze wszystkim do świąt.

Zatrudniłem pracownika w ramach outsourcingu

szybki outsourcing pracownikówPotrzebowałem zatrudnić kogoś bardzo szybko, dlatego nie miałem czasu na długie procesy rekrutacyjne i dawanie ogłoszeń do internetu. Zdecydowanie lepszy był dla mnie szybki outsourcing pracowników. Jeszcze tego samego dnia udałem się do agencji pracy w której powiedziałem, jakiego pracownika potrzebuję. Wpłaciłem prowizję za znalezienie mi pracownika i od razu dostałem kilka aplikacji od osób, które spełniały moje wymagania. Bez problemu znalazłem taką osobę, na jakiej mi zależało. Muszę przyznać, że to było świetnie rozwiązanie, również pod względem ekonomicznym i formalnym. Ograniczało do minimum wszelkie formalności, ponieważ ja podpisywałem tylko umowę z agencją, a to oni zajmowali się podpisaniem wszystkich umów i dokumentów z pracownikiem, którego zatrudniali. Oficjalnie przebywał on u mnie w firmie, tylko na wypożyczeniu. Na tym właśnie polega outsourcing. W związku z wynajmem pracownika, ponoszę również mniejsze koszty niż w przypadku jego zatrudnienia.

Muszę przyznać, że to naprawdę świetnie rozwiązanie dla pracodawców, którzy poszukują pracowników tylko na krótki okres czasu, na przykład na sezon przedświąteczny czy urlopowy. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania i w zeszłym roku korzystałem z niego jeszcze wielokrotnie. Agencja zawsze dostarczała mi bardzo dobrych pracowników, którzy świetnie spełniali moje wymagania.