Ugryzienie kleszcza a choroba

Jeżeli nigdy nie słyszeliśmy o boreliozie to powinniśmy uzupełnić swoją wiedzę. Jest ona najczęściej przenoszona przez kleszcze, które piją ludzką i zwierzęcą krew. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że nie mamy objawów choroby, a może ona wystąpić dopiero kilka miesięcy czy lat później. Dlatego szybko udajmy się do lekarza.

Badanie po ugryzieniu kleszcza

kleszcze objawyDbanie o zdrowie powinno być dla każdego bardzo ważne, a tym bardziej, gdy często wychodzimy z domu w okolice, w których bardzo popularne są kleszcze objawy ugryzienia tego stworzenia mogą być przy tym bardzo ciężkie. Niekiedy pojawia się jedynie rumień wędrujący, który po miesiącu może powiększyć się do paru centymetrów. Czasami nie ma nawet takiego objawu. Niektórzy mogą w czasie wystąpienia rumienia czuć się jakby przechodzili grypę. Najpopularniejszymi objawami jest gorączka, bóle stawów oraz mięśni, jak również ból głowy czy osłabienie. Nie warto tego lekceważyć, gdyż występująca niekiedy po ugryzieniu kleszcza borelioza może mieć okropne skutki dla naszego zdrowia. Jeśli jednak zostanie w miarę szybko wykryta to mamy szansę na pełne wyleczenie. W innym wypadku choroba przejdzie do kolejnej fazy, a my będziemy czuć się coraz gorzej Trzeba też zaznaczyć, iż bezobjawowość nie oznacza, że choroba się nie pojawi. To może nastąpić za kilka miesięcy albo lat, gdy nie będziemy się tego wcale spodziewać. Dlatego badajmy się.

Bardzo ważne przy ugryzieniu kleszcza jest to, abyśmy szybko udali się do lekarza. Niestety, wiele kleszczy przenosi chorobę jaką jest borelioza. Ma ona bardzo wyniszczający wpływ na organizm ludzki, a także zwierzęcy. Może nawet powodować śmierć osoby chorej. Szybkie leczenie po wynikach badań może zapewnić nam 100% pewności, iż nie zachorujemy.