Ulubiona czapeczka córki z foką

Każda mama doświadczyła momentu w życiu ich dziecka kiedy pociecha miała pewnego rodzaju obsesję na punkcie czegoś. Często jest to jakaś bajka albo postać z niej. W moim przypadku są to jednak zwierzęta, a konkretnie foki. Parę tygodni temu moja córka wymarzyła sobie czapkę z foczką. Oczywiście postanowiłam uszczęśliwić Maję i spełnić jej zachciankę.

Ręcznie robiona czapka to dobry wybór

czapka z fokąNie będę ukrywać – nie byłam zachwycona pomysłem córki. Ma ona kilkanaście czapek zimowych i jako sześciolatka ma ona pełną swobodę w wyborze wszystkich części swojej garderoby, a w każdym razie wśród rzeczy, które jej kupiłam. Kiedy szukałam czapki jej marzeń w Internecie nie znalazłam niczego ciekawego. Chyba czapka z foką nie należy do rzeczy, które chciałyby inne dzieci. Kilka czapek, które znalazłam były po prostu brzydkie. Zdecydowałam się więc na czapkę na zamówienie. Znalazłam dziewczynę, która tworzy z wełny prawdziwe cuda. Zamówiłam więc u niej czapkę oraz szalik z motywem foczki. Po około 2 tygodniach od zamówienia miałam już czapkę u siebie. Wykonana została ona z przyjemnej w dotyku, niezbyt grubej wełny w fajnym kolorze będącym połączeniem błękitu i szarości. Naszyta na bok czapki głowa słodkiej foczki jest bardzo efektowna, ale nie rzuca się zbytnio w oczy co bardzo mi się podoba.

Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na ręcznie wykonany zestaw. A co najważniejsze podoba się on też  Majce, a o to w końcu chodziło. Dziewczynie, od której zamówiłam czapkę z foką udało stworzyć się wyjątkowe nakrycie na głowę, które jest nie tylko ładne, ale i przede wszystkim ciepłe. Cieszę się, że udało się jej zrobić na drutach czapkę, która jest urocza, a nie tandetna. A takie właśnie były inne rzeczy, które znalazłam w sklepach on-line.