Warsztat stolarski w sąsiedztwie domków mieszkalnych

Od czterech lat prowadzę własny warsztat stolarski. Do tej pory pracowałem na działce, ale ostatnio mój mały warsztat zaczął się dość mocno rozrastać i altanka na działce przestała wystarczać.

Niektóre interesy powinny być obłożone matami akustycznymi

mata akustycznaWydzierżawiłem większy lokal na jednym z osiedli i byłem bardzo zadowolony aż do czasu kiedy zaczęli do mnie zaglądać sąsiedzi z prośbami abym przestał hałasować. Oczywiście nie zamierzałem zamykać firmy z tego powodu, nie chciałem również przenosić się po raz kolejny. Postanowiłem wygłuszyć mój nowy warsztat. Poprosiłem kolegę o doradzenie. Dowiedziałem się tylko tyle, że pianka wygłuszająca jest za cienka i powinienem poszukać czegoś grubszego i skuteczniejszego. Niestety dla mnie każda mata wygłuszająca, którą znalazłem w internecie wyglądała tak samo. Pojechałem więc bezpośrednio do sklepu. Pani podpowiedziała jaka mata akustyczna powinna mnie interesować, ale akurat nie mieli takiej na stanie. Zaproponowała panele akustyczne, które może doręczyć mi od ręki. Osobiście jednak polecała, żebym wstrzymał się kilkanaście dni i poczekał na maty akustyczne. Tak też zrobiłem. Po blisko dwóch tygodniach dostałem telefon, że maty wygłuszające są już do odbioru w sklepie. Ich montaż nie był trudny. Z początku ich wygląd działał mi bardzo na nerwy ale powtarzałem sobie, że warsztat nie jest od tego aby się podobać. Z czasem przyzwyczaiłem się do nich całkowicie i przestałem w ogóle je zauważać.

Maty akustyczne mam zamontowane już drugi miesiąc i najwyraźniej sprawdzają się jak należy. Od tego czasu nie miałem ani jednej wizyty niezadowolonych sąsiadów. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.