Wąż używany przy piaskowaniu

Metal jest jednym z twardszych materiałów, z jakiego możemy wykonywać różnego rodzaju przedmioty. Jest to bardzo trwały surowiec, niemniej jednak czasami nawet on wymaga renowacji. Metal po wejściu w reakcje z wilgocią i powietrzem utlenia się. Ponowne pomalowanie danego elementu wymaga od nas przygotowania całej powierzchni przed nałożeniem nowego lakieru.

Wytrzymały wąż do piaskarki

węże do piaskowaniaMetal do ponownego pomalowania możemy przygotować na conajmniej kilka sposobów. Najłatwiej jest użyć piaskarki i przy pomocy tego urządzenia usunąć pozostałości starego lakieru i ogniska rdzy. W ten sposób bardzo szybko uzyskamy zadowalający efekt. Piaskarka jest dość prostym w budowie urządzeniem. Składa się ze zbiornika na piasek, kompresora i węży, przez które podawany jest piasek. Węże do piaskowania wykonane są ze specjalnego materiału, odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tylko taki materiał nadaje się do produkcji węży do piaskowania, ponieważ w innym przypadku ich żywotność byłaby bardzo krótka. Węże tego typu poza tym, że są bardzo wytrzymałe, są także bardzo elastyczne. Dzięki temu praca  piaskarką z takimi wężami jest znacznie przyjemniejsza, a taże dużo łatwiejsza. Elastyczne węże umożliwiają nam dotarcie do każdego miejsca, co pozwala nam dokładnie wyczyścić cały element bez potrzeby obracania go i przesuwania. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy pracujemy z bardzo dużym i ciężkim kawałkiem metalu.

Zakupu takiego węża możemy dokonać za pośrednictwem internetu. Za metr bieżący węża tego typu zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Cena uzależniona jest od tego jaką średnicę węża wybierzemy. Jeśli chcemy, aby nam się wygodnie pracowało, to powinniśmy zakupić conajmniej trzy metry bieżące takiego węża.