Wełniane koce – argumenty za

Tradycyjnie, gdy słyszymy, że niektórzy znajomi będą rodzicami, odruchowo podejmujemy że kupujemy zestaw kocyków dla dziecka. Chcemy młodych rodziców oraz maluszka obdarować czymś bardziej praktycznym, jak słynny fotelik samochodowy, koszyk, a nawet wózek, ale kocyk okazuje się tańszym rozwiązaniem. W końcu będzie on przydatny dziecku przez wiele lat.

Kilka wskazówek przed zakupem kocyka dla dziecka

wełniany kocyk dla niemowlakaWybrany kocyk musi być miękki w dotyku. To daje poczucie dobrego samopoczucia i ciepła i jest to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Koc polarowy lub akrylowy nie jest miękki. Zdecydowanie lepszy i bardziej praktyczny jest wełniany kocyk dla niemowlaka. Oczywiście możemy zdecydować się na włókna naturalne lub syntetyczne, ale te pierwsze są znacznie wyższej jakości. Te drugie, choć tańsze, wykonane są z chemikaliów, takich jak poliester czy tkanina polarowa, które nie dają miękkości, której szukamy. Do tego wszystkiego najbardziej godna polecenia pod względem jakości i ceny jest wełna z menorysów. Jest to bardzo miękka i delikatna wełna owiec, których sierść jest bardziej miękka niż u bardziej dojrzałych zwierząt. Koce dla dzieci kładzie się głównie na podłodze szczególnie, gdy próbują raczkować, chodzić, uczyć się i do tego muszą rozwijać siłę poprzez zabawę. Dlatego koce muszą być dość obszerne, ciepłe i przede wszystkim miękkie. Wymiary kocyka dziecięcego wynoszą zwykle około sto dwadzieścia na sto pięćdziesiąt centymetrów z myślą o używaniu go również w łóżeczku, wózku, samochodzie czy na sofie, aby móc służyć do okrycia dziecka nawet po upływie wielu miesięcy.

Absolutnie konieczne jest, aby koc nie był ciężki, więc wełniany kocyk to materiał idealny bo jest lekki. Kolor to kwestia gustu, a zwłaszcza czy jest to chłopiec czy dziewczynka. Od klasycznego niebieskiego dla chłopców po typowy różowy dla dziewczynek. Przejście przez śmiałą żółć, która najwyraźniej bardziej rozwija ich intelekt w pierwszych krokach życia. Równie ciekawe są wełniane szare czy zielone koce, które też mają swój urok.