Wirtualne biuro pomysłem na własną działaność

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z biznesem to nie szło mi najlepiej. Byłam dobra w doradzeniu innym, jednak sama wybrałam sobie mało dochodową branżę. Chciałam mieć ładny butik odzieżowy w centrum Wrocławia, jednak nie pomyślałam, że sklepy sieciowe na pewno będą miały o wiele lepsze ceny niż ja i to będzie najważniejsze.

Wirtualne biuro i jego korzyści dla firm

biuro wirtualneNadal jednak wiedziałam jak załatwiać różne sprawy, nie tylko urzędowe, ale również księgowe. Postanowiłam zatem że zamiast otwierać własny biznes związany z czymś inny, to będą pomagała nowym firmom i nie tylko w ich działalności. Zaczęła oferować wirtualne biuro. To był mój pierwszy pomysł. Nie muszę nic robić, tylko oferować swój adres, by inni mogli pod nim założyć własne firmy. Prestiżowy adres we Wrocławiu na pewno będzie dla nich czymś dobrym. Potem zaczęłam powoli i stopniowo rozszerzać swoją działalność. Zaczęłam oferować biuro na godziny, czyli przestrzeń dla spotkań biznesowych. To również nic mnie prawie nie kosztuje, poza wyposażeniem biura i dostarczaniem kawy w filiżankach dla klientów. A zyski z tego są niewspółmierne do mojego niewielkiego wkładu pracy. Teraz mam w planach biuro rachunkowe. Do tej pory zajmowałam się jedynie telefonami i korespondencją moich klientów, a teraz chcę rozszerzyć działalność. Przyda mi się i pełna księgowość dla dużych firm i ta zwykła dla mniejszych.

 

Wtedy też na pewno będzie mi łatwiej przyciągnąć inne osoby do swojego wirtualnego biura. Na pewno taki rodzaj działalności podoba mi się o wiele bardziej i też jest na niego większe zainteresowanie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie to wyglądać podobnie.

Więcej informacji na stronie bcfuture.pl