Wizyta u lekarza.

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie niepokojące objawy odnośnie mojego wzroku. Widziałem obraz znacznie gorzej niż jeszcze kilka lat wcześniej. Początkowo lekceważyłem ten stan gdyż myślałem, że szybko mi przejdzie.

Jeśli wyczuwamy jakiś problem ze swoim ciałem, nie bójmy się pójść do odpowiedniego lekarza

okulista dziecięcy w BydgoszczyTak się jednak nie działo i z miesiąca na miesiąc sytuacja się nie poprawiała. Pomyślałem, że to odpowiednia pora, aby pójść do takiego miejsca jak poradnia okulistyczna. Optyk, który tam pracuje to także okulista dziecięcy w Bydgoszczy z którego usług korzystają moje dzieci, więc mam do niego pełne zaufanie. Badanie wzroku trwało kilka minut i optyk niestety nie miał dla mnie dobrych informacji. Okazało się, że posiadam sporą wadę wzroku i konieczne będą okulary lub soczewki kontaktowe. Odwiedziłem salon optyczny i tam pokazałem moją receptę od okulisty. W tym Bydgoskim salonie zaoferowano mi także darmowe badanie wzroku z którego postanowiłem skorzystać, gdyż być może nastąpiła jakaś pomyłka lekarza. Okazało się jednak, że wyniki pokrywają się z tymi od optyka z poradni okulistycznej. Stanąłem zatem przed koniecznością korekcji wzroku za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Wybór nie był prosty gdyż okulary są względnie tanie i wystarczą raz na kilka lat, a soczewki są co prawda droższe, bo trzeba je kupować co jakiś czas, ale za to sprawiają, że można ukryć wadę wzroku, a także dzięki soczewkom kontaktowym mamy zapewnione prawidłowe widzenie na całej powierzchni oka, a w okularach jest to tylko przestrzeń jaką stanowią szkła, więc pole widzenia się skraca i musimy często obracać głowę, aby coś zobaczyć, bo nie możemy zrobić tego kątem oka. Zdecydowałem się zatem na soczewki. Bardzo bałem się zakładać je na oczy po raz pierwszy. Musiałem to zrobić w przy pomocy brata, który soczewki kontaktowe nosi od paru lat i przy okazji mi wszystko dokładnie wytłumaczył jak się je użytkuje i rozwiał wszystkie moje możliwości.

Soczewki noszę już od miesiąca i w pełni się do nich przyzwyczaiłem, a wzrok znów mam idealny. Jeśli macie problemy ze wzrokiem to odwiedźcie najbliższy salon optyczny.