Wnętrze sprzyjające wypoczynkowi – styl skandynawski

Styl skandynawski jak zresztą bardzo łatwo się domyślić swoje inspiracje czerpie domów skandynawskich. Jego założenie są dość proste, a wnętrze utrzymane w tym stylu sprzyjają odpoczynkowi, przynajmniej w przypadku większości osób, wszystko to sprawia, że stał się on na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularny.

Styl skandynawski jest trochę surowy, jednak sprzyjający wypoczynkowi

lustra dekoracyjneCo za tym jest tym, co wyróżnia mieszkania czy też domy urządzone w stylu skandynawskim? Pierwszą rzeczą na jaką należałoby zwrócić uwagę jest kolorystyka. Powinna ona bardzo jasna. Odcienie błękitu, popielu czy biel, to kolory, które doskonale się w tym stylu sprawdzają. W przypadku stylu skandynawskiego poza kolorystyką bardzo ważne jest Oświetlenie. Pomieszczenia urządzone zgodnie z zasadami tego stylu powinny być jasne, jako że lampy skandynawskie to raczej coś nie zbyt spotykanego, można tu z powodzeniem wybrać na przykład lampy w stylu prowansalskim, a także lustra dekoracyjne, które będą odbijać światło, dzięki czemu pomieszczenie będzie zdecydowanie jaśniejsze. Kolejną istotną sprawa są meble, które powinny być wykonane z jasnego drewna lub bielone, i tu mała sztuczka, bu urządzając pokój w stylu skandynawskim można z powodzeniem wykorzystać meble shabby schic. Jeśli chodzi natomiast o dekoracje, to jak w każdym stylu się one pojawiają, jednak styl skandynawski jest raczej dość minimalistyczny, wiec zrezygnować należy z takich elementów jak choćby pudełka ozdobne na rzecz prostych poduszek, czy na przykład czarnego zegara. Jeśli nie do końca się orientujemy co może być ciekawym dodatkiem do tego typu wnętrza to warto sprawdzić jakie dekoracje do domu sklepu internetowy ma w swojej ofercie jeśli chodzi właśnie o ten konkretny styl, zawsze będzie to jakaś podpowiedź.

Wnętrza urządzone zgodnie z założeniami tego stylu bardzo sprzyjają wypoczynkowi należy jednak pamiętać o tym, że mimo wszystko są to dość chłodne i surowe wnętrza, a co za tym idzie nie każdy musi się czuć w nich dobrze. Dlatego warto się zastanowić czy rzeczywiście w takiej sypialni będzie dobrze nam się wypoczywało.