Wszystko się zmienia

Wraz z upływającym czasem zmienia się wszystko – z pewnością niejednokrotnie słyszeliśmy to stwierdzenie od naszej mamy czy też babci. Coś, co kiedyś wydawało się nie do myślenia, dziś wykonywane jest na porządku dziennym, a także na odwrót – czynności, wykonywane dawniej dziś już wymierają. O jakich czynnościach mowa?

Zmiany są nieodłącznym elementem czasu

gra planszowaBardzo często można odnieść wrażenie, że na przykład o czytaniu książek. Mało które dziecko będzie wolało usiąść nad ciekawą lekturą, mając do wyboru obejrzenie programu telewizyjnego albo zagranie w grę komputerową. Zwłaszcza to ostatnie – gry komputerowe zabierają młodemu pokoleniu coraz więcej czasu. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy miejscem zamieszkania młodych ludzi jest duże miasto, takie jak na przykład warszawa, czy też mieszkają one w mniejszych miasteczkach lub na wsiach – sklep z grami komputerowymi z pewnością odwiedzają częściej niż bibliotekę czy księgarnię. Jak dawniej spędzano wolny czas? Przykładowo – grano w gry planszowe. Niejednokrotnie potrafiły one dostarczyć więcej emocji niż dziś dostarczają gry komputerowe. Gra planszowa potrafiła zaangażować do rozgrywki spore grono osób, spotykających się przy jednym stole, mających okazję do rozmowy, przekomarzania się, a także wysilenia umysłu tak, by zająć w grze jak najlepsze miejsce. Zawsze była również możliwość zagrania w gry karciane – fantastycznie zabijało to czas w długiej podróży, podczas nudnego wykładu na uczelni czy też po prostu gra w karty była dobrym sposobem na spędzenie spokojnego wieczoru. Dziś mimo że widuje się niejeden sklep z grami planszowymi, cało kto do niego zagląda.

Choć oczywiście też nie możemy generalizować – są z pewnością wśród nas zapaleni miłośnicy gier planszowych, którzy nie zamieniliby ich nawet na najdroższe gry komputerowe na całym świecie. Takie osoby bardzo często spotykają się w celu spędzenia ze sobą miło czasu podczas gry w planszówki. Wszystkim nieprzekonanym do tego typu formy spędzania wolnego czasu, serdecznie polecamy chociaż jej przetestowanie.

Źródłem informacji była strona:

https://www.moriongames.pl/