Jak wygląda pomiar czasu na zawodach?

W trakcie trwania wszelkiego typu zawodów sportowych dokładne określenie czasu zawodników jest niezbędne do określenia na przykład zwycięzcy czy czasu pokonania określonej trasy.

Pomiar czasu na zawodach razem ze zdjęciem

pomiar czasu na zawodachJest też ważne tam, gdzie setne części sekundy mogą przesądzać nie tylko wygranej, ale także o ustanowieniu nowego rekordu – świata lub własnego. Wszyscy zawodnicy na zawodach muszą nosić odpowiednie urządzenie, które pozwoli na dokładny pomiar czasu. Ważne, by znalazło się w tym samym miejscu, na przykład na ramieniu, na kostce, klatce piersiowej czy też nawet na… sznurówce. Dzięki zastosowaniu różnych technologii nowoczesne urządzenia pozwalające na elektroniczny pomiar czasu są bardzo dokładne i precyzyjne oraz nie krepują ruchów zawodnika i są dla niego po prostu wygodne, co ma dla nich niebagatelne znaczenie. Przeważnie początek i zakończenie pomiaru czasu następuje na macie, jednak możliwe jest ustawienie odczytania czasu w dowolnym punkcie trasy, nie tylko na starcie i na mecie. Dekodery odczytują czas każdego zawodnika i wysyłają go do bazy, dlatego nie ma tu miejsca na oszustwa. Dodatkowym zabezpieczeniem na zawodach może być np. opcja robienia zdjęcia każdemu zawodnikowi, który przekracza linię mety – jeśli pomiar czasu na zawodach nam nie wystarcza, to można mieć również takie wizualne zabezpieczenie w postaci zdjęcia. Które będzie też pamiątką dla samego zawodnika.

Stosowanie bardzo precyzyjnego pomiaru czasu na zawodach jest coraz bardziej istotne. Ze względu na to, że coraz częściej to setne części sekundy decydują o tym, kto zajmie jakie miejsce. Dotyczy to nawet, lub zwłaszcza, miejsc na podium.

Więcej znajdziemy pod adresem http://www.czasnachip.pl