Zabawa w escape room-ie

Escape room jest dziś bardzo popularnym miejscem. Mimo to jednak nie wszyscy dokładnie wiedzą, czym on jest i jak wygląda zabawa w nim. Jak sama nazwa wskazuje jest to pokój, z którego trzeba uciec. Uczestnicy zabawy są zatem zamykani w konkretnym pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać.

Czy warto wybrać się do escape room-u?

niebanalny escape room - LublinOczywiście w takim pokoju znajdować się może kilka osób. Zazwyczaj dane miejsce ściśle określa, ilu uczestników maksymalnie może wziąć udział w zabawie. Im więcej osób, tym lepiej. Wówczas możemy bowiem znacznie lepiej się bawić, jest weselej. To zatem świetna opcja na to, by spędzić rodzinnie czas w weekend. Escape room to zamknięte pomieszczenie z którego można się wydostać, jeśli poprawnie rozwiązuje się zagadki. Zazwyczaj jest ich kilka i każda kolejna zagadka, doprowadza nas do następnej. Na samym końcu natomiast jesteśmy kierowani zagadką do klucza, przy pomocy którego możemy otworzyć pokój. Cała zabawa trwa określoną ilość czasu, zazwyczaj godzinę. Oczywiście odliczający cały czas zegar, wzmaga adrenalinę. To zatem zabawa dla ludzi, którzy cenią sobie większe emocje, a czasem nawet duże napięcie emocjonalne. Zagadki są oczywiście przystępne dla każdego, ale interesujące i wymagające logicznego myślenia. Obecnie praktycznie w każdym mieście jesteśmy w stanie znaleźć jakiś niebanalny escape room – Lublin ma ich na swoim terenie nawet kilka. Gdzie warto ich szukać? W tym celu zdecydowanie najlepiej jest posiłkować się internetem.

Obecnie taka rozrywka jest bardzo popularna i mnóstwo osób z niej korzysta. Wizyta w escape room-ie może być świetną zabawą tak naprawdę dla całej rodziny. Warto zatem wybierać się w tego typu miejsca i mierzyć się z bardzo fajnymi emocjami i adrenaliną, której być może nie mamy na co dzień.