Zabawka dla trzylatka

Każdy rodzic może wspomóc rozwój swojego dziecka przez dostarczanie mu odpowiednich zabawek i spędzania z nim czasu. Najlepsze są zabawki, które przez zabawę uczą, a więc dostarczają nowych informacji i ćwiczą różne umiejętności. 

Dobra zabawka edukacyjna dla trzylatka

zabawki edukacyjne dla 3 latkaDzieci w wieku trzech lat są już bardzo bystre i spostrzegawcze. Można z nimi już się komunikować i potrafią informować o swoich potrzebach. W tym wieku większość dzieci chodzi już do przedszkola i są one tam dodatkowo stymulowane. Jednak trzeba też w domu mieć odpowiednie zabawki edukacyjne dla 3 latka, gdyż będzie on mógł się wszechstronnie rozwijać. Jedną z lepszych zabawek tego typu jest drewniany zegar, który posiada w zestawie dwanaście klocków w różnym kolorze i kształcie. Każdy klocek ma swoje odpowiednie miejsce na tarczy, więc kiedy maluch będzie je dopasowywać w poszczególne otwory, to będzie poznawał nowe kształty. Na każdym klocku jest też napisana cyfra od jeden do dwunastu, przez co dziecko poznaje cyfry, a tym samym godziny. Jeżeli dziecko będzie na to gotowe, to można tez przy pomocy tej zabawki edukacyjnej, uczyć malucha rozpoznawania godzin na zegarze, ponieważ ma on ruchome wskazówki. Jak widać jedna zabawka edukacyjna może dostarczyć dziecku sporo nowych informacji i umiejętności. Ważne żeby razem z dzieckiem się nią bawić i pokazywać mu co można z nią robić. Po jakimś czasie z pewnością maluch sam zacznie się nią bawić i uczyć podświadomie, ponieważ najlepsza jest edukacja podczas zabawy. 

Zabawki dla dzieci najlepiej kupować w sprawdzonych źródłach, czyli sklepach z zabawkami. Przed ich wyborem, trzeba sprawdzić, czy posiadają niezbędne certyfikaty unijne potwierdzające ich jakość wykonania. Dobra zabawka musi być dopasowana do wieku dziecka.