Zabieg depilacji laserowej

W dzisiejszych czasach sposobów na wydepilowanie niektórych części naszego ciała jest mnóstwo- maszynka do golenia, pianka do depilacji, depilacja mechaniczna, jak i laserowa. Na tą ostatnią coraz częściej decydują się kobiety, które pragną mieć idealnie gładkie ciało przez długi okres czasu. Pozostałe panie wybierają metodę w zależności od wygody, odporności na ból oraz pieniędzy. 

Zalety depilacji laserowej

depilacja laserowa łódźDziałanie depilacji laserowej możemy porównać do zjawiska fototermolizy, dzięki czemu laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Następnie jest ona pochłaniana przez mieszki włosowe znajdujące się wewnątrz skóry, nazywane melatoniną. Przede wszystkim wiązka światła laserowego działa niszcząco na cebulki włosa przez co osłabiają się i w efekcie czego włosy zaczynają wypadać. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest to, że jest on całkowicie nieszkodliwy dla człowieka, ponieważ nie wnika w głąb skóry, a wiązka światła działa tylko powierzchniowo. Depilacja laserowa łódź pozwala na uzyskanie upragnionych efektów bez jakichkolwiek podrażnień skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach takich jak okolice bikini, pachy, czy też podbródek. Aby jednak uzyskać długotrwałe efekty zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, ponieważ mieszki włosowe są bardzo mocne i jednokrotne powtórzenie cyklu nie osłabi ich wystarczająco dobrze. Depilację laserową najlepiej powtarzać raz na rok, w ramach tak zwanych zabiegów utrwalających. 

Przed wykonywanym zabiegiem warto jest również zadbać o prawidłową pielęgnację skóry, która będzie poddawana depilacji. Nie można się opalać oraz należy unikać jakiegokolwiek podrażnienia skóry. Najlepiej także zrezygnować z tradycyjnej depilacji, z gruboziarnistego peelingu oraz z wizyt w solarium, które mogą podrażnić naszą skórę od zewnątrz.