Zagraniczne kursy językowe

Gdzie najlepiej nauczyć się języka obcego? W miejscu, gdzie posługują się nim wszyscy. Języka zdecydowanie najlepiej uczy się przez bezpośredni kontakt. Oczywiście, nauka z podręczników również przynosi efekty, jednak zdecydowanie powolniejsze. Dlatego właśnie, gdy okazało się, że muszę szybko nauczyć się dobrze posługiwać językiem angielskim, zdecydowałam się na radykalne rozwiązania.

Kursy języka angielskiego w jego ojczyźnie

kursy angielskiego w angliiGdy szukałam sposobu na szybką naukę, moją uwagę zwróciły kursy angielskiego w anglii. Były one przeznaczone dla polaków przebywających za granicą, bądź dla tych, którym zależy na szybkich efektach. Kurs nie był zbyt drogi, zdecydowałam się więc skorzystać z oferty. Muszę przyznać, że początkowo przeżyłam szok. Kurs był prowadzony przez rodowitego anglika (czemu nie powinnam się dziwić, skoro byłam w jego ojczyźnie), miałam więc od razu styczność z angielską wymową. Bardzo pomogło mi to w późniejszym zrozumieniu akcentu, a nawet w jego naśladowaniu. Efekty nauki faktycznie były bardzo szybkie. Może również dlatego, że lekcje utrwalałam sobie później idąc na przykład na zakupy, gdzie musiałam posługiwać się tym językiem. Zdecydowanie przyznaję, że bardzo szybko nauczyłam się posługiwać językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Byłam do tego stopnia zadowolona z efektów, że zdecydowałam się na przystąpienie do międzynarodowego egzaminu, zaświadczającego o znajomości angielskiego.

Egzamin zdałam, gdyż angielski nie stanowił już dla mnie żadnego problemu. Dlatego właśnie serdecznie polecam kursy angielskiego organizowane na terenie Anglii wszystkim, którym zależy na szybkich efektach. Nie tylko można dzięki temu nauczyć się słówek, ale również rozumienia akcentu oraz jego naśladowanie, co wpływa na komunikatywność.