Zainwestowałem w nowe hale udojowe

Gospodarstwo rolne zawsze pełniło dla mnie bardzo ważną rolę. Na początku miałem nie wiele ziemi jednak z czasem wszystko inwestowałem w rozwój. Chciałem mieć coraz więcej powierzchni pod uprawę. Również dopiero po kilku latach stwierdziłem, że będę chciał posiadać krowy mleczne.

Dwie hale udojowe

hale_udojoweDo wszystkiego namówiła mnie babcia. Na początku musiałem wybrać odpowiednią rasę bydła. Zależało mi na czystości. Wybrałem ostatecznie rasę normandzką. Wszystko mi odpowiadało. Już pierwszego dnia postanowiłem, że w moim gospodarstwie powstaną dwie nowe hale udojowe. Takie rozwiązanie w dzisiejszej rzeczywistości miało naprawdę wspaniałe właściwości. Posiadały wbudowany system zarządzania stadem oraz licznik udojonego mleka. Również zachęciła mnie pełna automatyzacja. To zaoszczędzało bardzo dużo czasu. Od razu postanowiłem zakupić wspaniałe dojarki. One również miały zaoszczędzić zbędnego wysiłku przy tak wielu osobnikach. Ja nie planowałem zatrudniać żadnych pracowników. Wszystko chciałem wykonywać sam tak jak do tej pory. Moje pierwsze schładzarki do mleka dostałem w prezencie od starszego brata. Nie było to nic nie praktycznego. Ja uwielbiałem takie elementy, ponieważ widać było ich szerokie możliwości w codziennych sytuacji. Również biorąc kredyt miałem w planach rozrzutniki obornika. Odpowiednio nawożona gleba środkami z własnej hodowli oraz odpadami rodziła jeszcze lepsze plony. Jednak aktualnie musiałem poczekać na pierwsze zyski. Moje zwierzęta miały zostać karmione przez wozy paszowe. Pełna technologia oraz nowoczesność.

One pozwalały na kontrolowaną dawkę potrzebnych do dalszego rozwoju składników. Dzięki temu można było zajmować się czymś innym. Wiedziałem, że każda modernizacja swojego biznesu może okazać się nie zwykle skuteczna.