Zakup trójkołowego skutera

 

Osoby starsze często mają problemy z samodzielnym poruszaniu się, dlatego wychodząc z domu zabierają ze sobą laskę, lub specjalny balkonik. Jednak nie odciąża to ich nóg. Lepszym rozwiązaniem jest skuter napędzany energią elektryczną.

Moc silnika skutera inwalidzkiego

skutery inwalidzkie trójkołowyOsoby starsze i inwalidzi, którzy się decydują na zakup skutera inwalidzkiego, muszą się liczyć z tym, że trzeba mieć miejsce w garażu, lub na parkingu, gdzie będzie można zostawić skuter. Większość modeli nie jest mobilna i nie można ich rozłożyć jak rower. Popularne skutery inwalidzkie trójkołowy model jest najczęściej wybierany. Jest to lekki i zwrotny skuter, którym bardzo łatwo się kieruje. Skuterem można dużo szybciej się poruszać niż wózkiem, dlatego pokonanie dalekich odległości jak z jednego końca miasta na drugi, nie sprawia kłopotu. Maksymalnie może on jechać z prędkością trzydzieści kilometrów na godzinę, a więc o połowę więcej niż wózkiem elektrycznym. Jazda po nierówny terenie nie jest już męką, ponieważ amortyzowane podwozie doskonale niweluje wszelkie wstrząsy i drgania. Skuter trójkołowy może ważyć około osiemdziesięciu kilogramów, a więc na pojazd o takich możliwościach i niedużych gabarytach, to całkiem niewiele. Ponieważ posiada on na wyposażeniu praktyczny koszyk zamocowany na kierownicy, to można nim jechać na zakupy, lub załatwić inne sprawy w mieście. Mocne hamulce sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych i na każdej nawierzchni. Poza trójkołowymi modelami skuterów, znajdziemy też czterokołowe.

Dla każdego inwalidy, czy starszej osoby, taki skuter może być jedyną szansą na samodzielność, ponieważ bez niczyjej pomocy mogą jechać do urzędu, sklepu, czy lekarza. Jest kompaktowy, więc przemieszczanie się nim po zatłoczonych ulicach nie jest problem.