Zalety kieszeniowych suszarek do rąk

Wciąż bardzo wiele osób nie korzysta z suszarek do rąk, jednak takie postępowanie jest błędem. Nowoczesne urządzenia w znaczny sposób różnią się od tych, które popularne były jeszcze kilkanaście lat temu. Producenci wprowadzili wiele zmian – zarówno w budowie urządzeń, jak i w dobieraniu materiałów, z których są one wykonane. A wszystko po to, aby było higienicznej i bezpieczniej.

Nowoczesne suszarki do łazienek

suszarki kieszeniowe do łazienekPierwszą zmianą wprowadzoną przez producentów jest zastosowanie dobrej jakości filtrów. W wielu starych modelach albo ich nie było, albo bardzo trudno było je wymienić. Z problemem dzisiaj nie muszą radzić sobie osoby wybierające nowoczesne suszarki kieszeniowe do łazienek. Zastosowane w nich filtry HEPA czy ULPA wyłapują nie tylko cząstki kurzu i włosy, ale również wiele bakterii. Dzięki temu nie trafiają one na dłonie osób korzystających z urządzenia. Do budowy suszarek wykorzystuje się materiały pokryte specjalną powłoką antybakteryjną. W znaczny sposób spowalnia ona rozwój bakterii, które wraz z wodą trafiają na urządzenie. W niektórych modelach wbudowuje się także specjalne lampy UV. Nie tylko poprawiają one atrakcyjność suszarek, ale również zabijają znajdujące się na dłoniach resztki bakterii. Te rozwiązania sprawiają, że korzystanie z suszarek jest bardziej higieniczne i bezpieczne dla użytkowników.

Nie bez znaczenia jest także to, że silniki elektryczne zastosowane w suszarkach są bardzo wydajne. Duża prędkość przepływu sprawia, że dłonie bardzo szybko stają się suche. Duże osiągi nie determinują jednak większego poboru energii. W urządzeniach znajdują się silniki energooszczędne. Nowoczesne suszarki to doskonałe rozwiązanie – bez obaw mogą zastąpić papierowe ręczniki do wycierania dłoni i inne rozwiązania stosowane w toaletach publicznych.