Zegarki z drewna wyglądają bardzo nowocześnie

 

Moda na ekologię dotarła również do branży zegarmistrzowskiej. Coraz modniejsze są dzisiaj zegarki, w których koperty a nawet paski wykonane są z materiałów naturalnych i ekologicznych. Zegarki wykonane z drewna to coraz częściej spotykany produkt w salonach zegarmistrzowskich i jubilerskich. Oprócz swojej ekologiczności mają też atuty wizualne.

Drewniane zegarki częściej kupują kobiety

drewniany zegarek damskieO ile mężczyźni traktują zegarek jako narzędzie do odmierzania czasu o tyle kobiety patrzą na zegarek bardziej jak na biżuterię. Dlatego właśnie nowoczesne i ekstrawaganckie zegarki drewniane są kupowane zdecydowanie częściej przez kobiety. Mężczyźni w kwestii czasomierzy stawiają na praktyczność, a bardziej wytrzymałe są przecież zegarki na stalowych kopertach. Wiadomo przecież, że drewniany zegarek damski jest raczej delikatny, wobec czego zdecydowanie bardziej pasuje kobietom. Drugą kwestią jest też lekkość samej koperty i całego zegarka. Bez względu na rodzaj drewna wykorzystanego do zrobienia zegarka i tak zawsze będzie on nieporównywalnie lżejszy od zegarka ze stalową kopertą. Stąd też o wiele łatwiej i przyjemniej nosi się go właśnie kobietom. Zegarki drewniane to biżuteria idealna na każdą okazję. Pasują zarówno do złota jak i srebra. I naprawdę wyglądają bardzo nowocześnie, pomimo swojej prostoty jeśli chodzi o ich wykonanie. Nosząc na ręce zegarek wykonany z drewna trzeba też pamiętać o tym, że nie koniecznie lubi on wodę.

Zegarki z drewnianą kopertą mają wiele zalet, których nie mają te z tworzyw sztucznych czy stali szlachetnej. Ekologiczne zegarki są uniwersalne, jeśli chodzi o resztę biżuterii do której możemy je założyć. Nowoczesny wygląd sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na taki styl. A przecież dla kobiet zegarek jest biżuterią.